MySQL veri tabanı için iyi bir seçim mi?

William Crusader

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Yok
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodan birazını öğreneceğim. Yapacağım ülke oyunu için bir veri tabanı kullanmak istiyorum. MySQL iyi bir seçim mi?

Web için evet. Zaten SQL öğrenirseniz bütün hepsini öğrenmiş olursunuz, MySQLi platform olarak düşünebilirsiniz.

Web için ayrıca MySQL platformundan yararlanan MariaDB daha performanslıdır ve PHP tarafında PDO ile yazılır.

Masaüstü için önermiyorum, çünkü kurulması gerekir. Son kullanıcı için biraz sıkıntılı bir işlem olur.

Web için evet. Zaten SQL öğrenirseniz bütün hepsini öğrenmiş olursunuz, MySQLi platform olarak düşünebilirsiniz.

Web için ayrıca MySQL platformundan yararlanan MariaDB daha performanslıdır ve PHP tarafında PDO ile yazılır.

Masaüstü için önermiyorum, çünkü kurulması gerekir. Son kullanıcı için biraz sıkıntılı bir işlem olur.
Zaten NodeJS ile kullanmayı düşünüyorum, ilgi alanım web.
Yalnız MySQL öğrenirken SQL öğrenmiş olur muyum, yoksa ekstradan öğrenmem gerekir mi?

Zaten NodeJS ile kullanmayı düşünüyorum, ilgi alanım web.
Yalnız MySQL öğrenirken SQL öğrenmiş olur muyum, yoksa ekstradan öğrenmem gerekir mi?
Hayır, öğrenirsiniz. SQL Syntax hepsinde aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı