N Kolay üzerinden birisi para yolladı

Arkadaşlar sorudan daha çok arkadaşıma saldırmışsınız. Adam kesin bir kanı ile parayı çekecek diye bir şey yok. Sadece aklımıza geldi ve sormak istedim. Ayrıca hayır, dediğiniz hiçbir lafın eşiti değil arkadaşım.
Parayı gönderecekse önce çeksin sonra gidip bankadan yatırsın, kendi hesabından göndermesin.

Arkadaşlar sorudan daha çok arkadaşıma saldırmışsınız. Adam kesin bir kanı ile parayı çekecek diye bir şey yok. Sadece aklımıza geldi ve sormak istedim. Ayrıca hayır, dediğiniz hiçbir lafın eşiti değil arkadaşım.
Utanmadan bu tarz bir soruda ısrar ediyorsunuz. Arkadaşınızın ne olduğu onu arayan kişiye verdiği cevaptan belli olmuş zaten, bir şeyleri diretmenin anlamı yok.

Merhaba, birisi arkadaşıma 1500 liralık para yolladı ve bir SMS ile referans kodu geldi. Bu referans kodu ile şok marketlerden veya N Kolay iştiraklarından parayı çekebileceği yazıyor. Ardından bir kadın aramış ve yaşlı bir amca yanlış numara vermiş tarzı şeyler söylemiş. Arkadaşım da bilmiyorum beni ilgilendirmiyor deyip kapatmış, uyku sersemi haldeyken yapmış bunu. Bu parayı çekerse şok marketten falan sorun yaşar mı? Başına bir şey gelir mi? Şimdiden teşekkürler. @Tim
Arkadaşın parayı kullanamaz cezası var. Sebepsiz zenginleşme oluyor.

Merhaba, birisi arkadaşıma 1500 liralık para yolladı ve bir SMS ile referans kodu geldi. Bu referans kodu ile şok marketlerden veya N Kolay iştiraklarından parayı çekebileceği yazıyor. Ardından bir kadın aramış ve yaşlı bir amca yanlış numara vermiş tarzı şeyler söylemiş. Arkadaşım da bilmiyorum beni ilgilendirmiyor deyip kapatmış, uyku sersemi haldeyken yapmış bunu. Bu parayı çekerse şok marketten falan sorun yaşar mı? Başına bir şey gelir mi? Şimdiden teşekkürler.
Öncelikle yanlışlık olabilir.Miktar 1,500 veya 11,500 de olabilir.
Arkadaşınızın arayan kişiyi tersleyip "Beni ilgilendirmiyor" demesi terbiyesizlik, ayıp.
Hadi uyku sersemi farkında değil diyelim uyanınca numarayı arar derki nereden bileyim siz gönderdiniz diye sorar.
Ekran görüntüsü yada gönderici IBAN ile emin olabilir.

Bu para sizin değil bu nedenle kim harcamayı düşünüyorsa şu mübarek Ramazanda aklı haram yemeye hırsızlıka aklı kayıyorsa derhal arkadaşlık bitirin.

Yaşım 40 hayat tecrübem var az çok.
yanlış kişiyle arkadaşlık yapıyorsunuz demek.

Bugün başkasının yanlışlıkla gelen 1,500 TL parasını Haram,Allah korkusu, mübarek Ramazan ayı demeden yemeyi çekmeyi düşünen insan iyi niyetli temiz doğru insan değildir.

Utanmadan bu tarz bir soruda ısrar ediyorsunuz. Arkadaşınızın ne olduğu onu arayan kişiye verdiği cevaptan belli olmuş zaten, bir şeyleri diretmenin anlamı yok.
Ne utanacağım, ne direteceğim arkadaşım? Burada inatla ahlak dersi verenler utansın. Kimseye bir şey direttiğim yok, isteyen yazar isteyen yazmaz.

Arkadaşın parayı kullanamaz cezası var. Sebepsiz zenginleşme oluyor.
Sebepsiz zenginleşme. İsmi bile garip.
Arkadaşınızın arayan kişiyi tersleyip "Beni ilgilendirmiyor" demesi terbiyesizlik, ayıp.
Hadi uyku sersemi farkında değil diyelim uyanınca numarayı arar derki nereden bileyim siz gönderdiniz diye sorar.

Hmm, hocam şimdi kadına referans kodunu da söylemek istememiş az önce konuştum. Dedi "belki kadın dolandırıcı, nereden bileceğim asıl sahibi olduğunu?" diye. Bana da mantıklı geldi. NKolay Müşteri Hizmetleri ile falan görüşüp halletmeye çalışacağız.

Yanlış kişiyle arkadaşlık yapıyorsunuz demek.
Sıkıntı yok hocam, siz dert etmeyin.

Hiçbir şey yapamazlar. Dava işleri öyle kolay ve ucuz olsaydı sokakta davasız birini bile bulamazdınız.

Parayı, yanlış kişiye de olsa kendi rızaları ile atmışlar. Banka bir şey yapamaz, polis bir şey yapamaz.

Dava dahi açsalar haklarını tam olarak ıspatlayamayacakları için, ortada bir dolandırıcılık da olmadığı için kazanmaları seneler sürecek, belki de kazanamayacaklar bile. 1500₺ pahasına o kadar zamana ve avukat parasına değmeyeceğini düşünecekler ve kendileri de uğraşmayacak.

Burada da arkadaşınızın insafı devreye giriyor. Kendisi bilir.

Yaşlıların aklına dava açmak gelmez ama dava açılırsa parayı yıllık faizi artı mahkeme masrafları dahil geri alabilirler. Avukat parası da buna dahil.

Yeni konular

Geri
Yukarı