N11.com Tekra Market MSI Laptop Rezaleti

Cesur_49

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Hatırlarsanız ekran sürtmesi problemi yaşıyordum ve sanırım kimse yaşamamış ki cevap veren yoktu. N11.com isimli Online alışveriş sitesinden Tekra market satıcısından 11 Kasım günü MSI marka bir laptop aldım. Ürün bana 14 Kasım günü ulaştırıldı. Cihazı açtığımda cihazda sorun olduğunu gördüm. Ekran kapağı açıp kapanırken alt tarafa sürtme yapıyordu ekranda açılma vardı ayrıca cihazın orta kısmında bir yükseklik vardı, bombeli bir yapıya sahipti. Satıcıyla temas kurdum, iade veya değişim talep ettim, yasa gereği teknik servisten rapor almam gerektiğini söylediler ve cihazı teknik servise göndermemi istediler. Denileni yaptım teknik servise gönderdim, 4-5 gün sonrasında teknik servis beni aradı ve cihazın dediğim gibi kusurlu olduğunu söyledi. Değişim veya iade talebimi MSI genel merkezine cihazın fotoğraflarıyla göndermişler cihazı garanti dışı saymış yetkili servis. Cihaz bir haftalık ben daha doğru düzgün kullanmaya fırsat bulamamışken cihaz garanti dışı sayılıyor. Satıcı değişim veya iade için rapor şartını ileri sürüyor bu durumda bu da mümkün olmuyor. Cayma hakkından da faydalandırılmıyorum bana ayıplı mal satılıyor. Neden böyle olmuş olabileceğini sordum teknik servise, çok sıkıştırılmış cihaz dedi. Cihazın resimlerini attı çatlak vs var ben gönderirken yoktu.

Şimdi ne yapmam lazım? BİMER’e yazdım, tüketici hakem heyeti üst limit 3600 olduğundan tüketici mahkemesine gitmem lazımmış o da ayrıca masraf ve meşakkat. Cihazı dıştan hasarsız gönderdim teknik servis bana kasada hasarlı resim gönderiyor.

572F3042-FC50-44D9-AA98-E4C245AC4C61.png
8B89FC80-03A8-4D43-8EF5-E68D19ACA3FA.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı