N11 iade süreci nasıl işliyor?

tahtakapı

Decipat
Daha fazla  
Merhaba, N11'den satmak için yaptığım sistem için SSD almıştım fakat sisteme 2-3 haftadır yazan eden olmaması yüzünden SSD'yi iade edeceğim. Trendyol'da ürünü yolladım. 1 hafta sonra param kartıma geldi. Burada süreç nasıl işliyor? Ben ürünu kargolasam daha sonrasında alıcıya ulaştığı zaman iadeyi iptal eder mi? Yoksa ürün ona ulaştıktan sonra onaylanır mı? Aydınlatırsanız sevinirim, teşekkürler iyi geceler.

Not ürünü alalı 1 hafta geçti fakat iade talebim oluşturuldu hemen.

Merhaba, N11'den satmak için yaptığım sistem için SSD almıştım fakat sisteme 2-3 haftadır yazan eden olmaması yüzünden SSD'yi iade edeceğim. Trendyol'da ürünü yolladım. 1 hafta sonra param kartıma geldi. Burada süreç nasıl işliyor? Ben ürünu kargolasam daha sonrasında alıcıya ulaştığı zaman iadeyi iptal eder mi? Yoksa ürün ona ulaştıktan sonra onaylanır mı? Aydınlatırsanız sevinirim, teşekkürler iyi geceler.

Not ürünü alalı 1 hafta geçti fakat iade talebim oluşturuldu hemen.

İlk 15 gün dolmadıysa, Kutusunda hasar yoksa, Üründe hasar yoksa ve mağaza problemli bir mağaza değilse iade talebini açıp sözleşme koduyla gönderin iade alırlar. İade talebi sonrası kargoya verdiğinizde sisteme otomatik olarak yansıyacaktır. Eğer ki yansımıyorsa müşteri hizmetlerinden kargo takip bilgisini verip iadelerim sayfasından takip edebilirsiniz.

SSD kutusunu açmadıysanız ve 14 günlük süre dolmadıysa sistemden kod alarak kargoya teslim edersiniz, ürün satıcıya ulaşınca onaylar ücret size iade gelir.
Kutuyu açtım hocam win10 kurdum. Satıcı Elmacık.

Ama üründe çizik dahi yok.

Kutusu falan da sağlam.

Son düzenleme:
Kutuyu açtım hocam Windows 10 kurdum. Satıcı Elmacık.

Ama üründe çizik dahi yok.

Kutusu falan da sağlam.

Yönetmelik çok karışık. Cayma hakkı kapsamınca bazı durumlara göre iade kabul edilmiyor kutu açıldığında. Mağazanın inisiyatifine kalmış. Göndereceksiniz ve mağazanın alacağı aksiyona bakacaksınız. Keyfi iadelerle ilgili bu yıl düzenlemeler gerçekleşmişti. Bu sebeple rulet oyunu gibi iade süreci. Birçok kişide yeni yönetmeliği haklı buluyor haliyle. Sebebi ise bu iade sürecini çok suistimal etmeleri. 14 gün ürünü kullanıp keyfi iade etme olayı çok fazla gerçekleştiği için müşterilerin satıcılara verdiği zararı ortadan kaldırmak için ürün paketinin açık olmama koşulunu getirdiler. Göndereceğiniz iadenin kabul olması durumu da dediğimiz gibi mağazanın inisiyatifine kalmış durumda.

Yönetmelik çok karışık. Cayma hakkı kapsamınca bazı durumlara göre iade kabul edilmiyor kutu açıldığında. Mağazanın inisiyatifine kalmış. Göndereceksiniz ve mağazanın alacağı aksiyona bakacaksınız. Keyfi iadelerle ilgili bu yıl düzenlemeler gerçekleşmişti. Bu sebeple rulet oyunu gibi iade süreci. Birçok kişide yeni yönetmeliği haklı buluyor haliyle. Sebebi ise bu iade sürecini çok suistimal etmeleri. 14 gün ürünü kullanıp keyfi iade etme olayı çok fazla gerçekleştiği için müşterilerin satıcılara verdiği zararı ortadan kaldırmak için ürün paketinin açık olmama koşulunu getirdiler. Göndereceğiniz iadenin kabul olması durumu da dediğimiz gibi mağazanın inisiyatifine kalmış durumda.
Hocam okulda arkadaşla konuştuk. Bende boşta 3-4 tane de sata kablosu vardı onu vercem. Montajını yapacağım 250 ye satacagim ona. Şimdi satmaya gidiyorum. Yardımlarınız için teşekkürler. Böylesi daha iyi gibi.

Bu benim attığım ön talepmiş hocam. Satıcı cevaplasın ona göre iş yaparım artık.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı