n11 para iadesi yapmıyor

Vallahı 60 günde benim para iademi yapmıyorlar, bakalım ne kadar sürecek. Yüz kere aradım, aynı terane. 10 gün 10 gün atıyorlar...
Beklemeyin, direk Tüketici Hakem Heyeti'ne koşun. Onlara karar ulaşır ulaşmaz paranızı yatırıyorlar ardından sizi arayıp lütfen şikayetinizi geri çekebilir misiniz diye soruyorlar. THH'ye açacağınız dosyada şikayetin sonuna ceza yaptırımı uygulanmasını istiyorum diye ekleyin.

THH'ye açacağınız dosyada şikayetin sonuna ceza yaptırımı uygulanmasını istiyorum diye ekleyin.

Bunu anlayamadım. Mevzuatıyla açıklar mısınız? Ekstra bir şeyler var da biz mi bilmiyoruz?
"Ceza yaptırımı" yazdığınızda kanuni olarak hangi yaptırım uygulanıyor? Firma sahibini kefaret yürüyüşüne mi çıkarıyorlar G.O.T taki gibi?

Zaten cezai yaptırım; davayı kazamnanız karşılığında firmanın Tüketici kanununda belirtildiği şekliyle size iade / değişim / Onarım haklarından birini tercih etmenizin verilmesi değil mi? Başka ne var?

Son düzenleme:
Bunu anlayamadım. Mevzuatıyla açıklar mısınız? Ekstra bir şeyler var da biz mi bilmiyoruz?
"Ceza yaptırımı" yazdığınızda kanuni olarak hangi yaptırım uygulanıyor? Firma sahibini kefaret yürüyüşüne mi çıkarıyorlar G.O.T taki gibi?

Zaten cezai yaptırım; davayı kazamnanız karşılığında firmanın Tüketici kanununda belirtildiği şekliyle size iade / değişim / Onarım haklarından birini tercih etmenizin verilmesi değil mi? Başka ne var?
Çok mu espirili olduğunu düşünüyorsun süslü cümleler filan? Çok merak ediyorsan git hukukçulara sor içeriğini bilmiyorum ben orada dilekçemi yazarken oradaki bir bilir kişi durumumu bildiğinden mütevellit yanıma gelerek şikayetinin sonuna bunu eklersen cezai yaptırım uygulanır, size ödediğinin yanında size karşı suç işlemiş olduğu için extra para cezasına çarptırılır dedi. Ama doğru ama yanlış bana bu bilgiyi veren kişi bilir kişi. Daha derin merak ediyorsan git bir avukata sor ve saçma sapan espiriler yapmayı bırak.

Çok mu espirili olduğunu düşünüyorsun süslü cümleler falan?

Evet.

Çok merak ediyorsan git hukukçulara sor

Merak etmiyorum. Çünkü mesleğim gereği ne olduğunu tüm detayıyla zaten biliyorum.
Senin söylediklerin beni şaşırttı. Sanırım Uganda'daki THH'dan falan bahsediyorsanız diye...

Ben orada dilekçemi yazarken oradaki bir bilir kişi durumumu bildiğinden mütevellit yanıma gelerek şikayetinin sonuna bunu eklersen cezai yaptırım uygulanır, size ödediğinin yanında size karşı suç işlemiş olduğu için extra para cezasına çarptırılır dedi. Ama doğru ama yanlış bana bu bilgiyi veren kişi bilir kişi.

"Bilir kişi" size dilekçe yazdırmaz. Orada da bulunmaz. Onunla muhatap olamazsınız. Olursanız davanız düşer. Kime dendiğini ve hangi süreçte konuya dahil olduğunu öğrenmekle başlayın.

Kolay gelsin...

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet.

Merak etmiyorum. Çünkü mesleğim gereği ne olduğunu tüm detayıyla zaten biliyorum.
Senin söylediklerin beni şaşırttı. Sanırım Ugandadaki THH dan falan bahsediyorsanız diye...

"Bilir kişi" size dilekçe yazdırmaz. orada da bulunmaz. Onunla muhattap olamazsınız. Olursanız davanız düşer. Kime dendiğini, ve hangi süreçte konuya dahil olduğunu öğrenmekle başlayın.

Kolay gelsin...
He kardeşim he sen biliyorsun en iyisini en doğrusunu, olay nerden hangi aşamalardan geçti zerre bilgin yok burda güzel bir türkçeyle boş laf peşindesin. Gece gece uğraşamayacağım konuyu saptırıyorsun, bilir kişi olmazmış. Ben orada yetkili veya orada çalışan biri mi dedim? Adam avukat işi varmış gelmiş, tanışı varmış gelmiş, beni görmüş selam vermiş tanış çıkmış dosyama bakmış şunu bunu ekle demiş. Sen gelmişin burda işin artisliğindesin. Tamam avukatsın her şeyi sen biliyorsun hadi iyi geceler.

Geri
Yukarı