N11 para iadesi yapmıyor

370335

Hectopat
Makaleler
1
1.5 yıl önce N11'den almış olduğumuz ASUS marka monitör ayıplı çıkınca ürünü GameGaraj'a iade ettik. Ürünün ücreti N11'e yattığı halde ve N11'i her gün aramamıza rağmen ürün ücretini bir türlü alamıyoruz. Parayı bire türlü yatırmıyorlar. 1 haftadır sistemde hata çıktı diye oyalıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 4 gün içerisinde iade olması lazım. 4 günü geçti mi? Müşteri hizmetleri ne diyor bu konuda. 1.5 yıl önceki monitöre nasıl iade yaptılar anlamadım. Eğer siz haklıysanız illaki yatırmak zorunda.

Hocam 4 gün içerisinde iade olması lazım. 4 günü geçti mi? Müşteri hizmetleri ne diyor bu konuda. 1.5 yıl önceki monitöre nasıl iade yaptılar anlamadım. Eğer siz haklıysanız illaki yatırmak zorunda.

Doa raporu vardı.

Sistem hatası diyorlar bu cumaya kadar yatacak diyorlar geçen haftada yatacak dediler yatırmadılar.

Satıcı ile iade konusunda anlaştınız mı? Kargoyu göndersiyseniz ve iade ön talebi onaylandıktan sonra satıcı da iadeyi kabul ettiyse 1 gün içinde iade gerçekleşiyor.
Ben haftasonu satıcı ile anlaştım, dün kargoladım, iade ön onayını geçti, sabah iadem onaylandı öğlenden sonra parayı gönderdiler.
IMG_20220524_152041.jpg
1.5 sene önceki ürün için de olsa "iade kabul ettilerse" parayı yatırmaları lazım.

Satıcı ile iade konusunda anlaştınız mı? Kargoyu göndersiyseniz ve iade ön talebi onaylandıktan sonra satıcı da iadeyi kabul ettiyse 1 gün içinde iade gerçekleşiyor.
Ben hafta sonu satıcı ile anlaştım, dün kargoladım, iade ön onayını geçti, sabah iadem onaylandı öğlenden sonra parayı gönderdiler.
Eki Görüntüle 1398046
1.5 sene önceki ürün için de olsa "iade kabul ettilerse" parayı yatırmaları lazım.

1.5 haftadır bekletiyorlar satıcıda sıkıntı yok onayladılar doa raporu onlarda şu an sıkıntı N11 de.

1.5 haftadır bekletiyorlar satıcıda sıkıntı yok onayladılar doa raporu onlarda şu an sıkıntı N11 de.
Dolar sürekli artıyor, paranızı işletiyor olmalılar. Geç kalmadan Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurunuz. Hem boşuna beklememiş olursunuz. Hukuki yaptırımı varsa eğer paranız da güvende olur. Hukuka güvenim var ancak memlekette ne kadar uygulanıyor sorgulama yeri burası değil. Siz yine de yasal yollardan yapabileceklerinizi değerlendirin derim. At bir taş dursun. Boş boş beklemekten iyidir.

Edit:
Zamanında Amazon da benim paranın üstüne yattı, 750w CM PSU vermesi lazımken vermedi, sarayınca özür dileyip 350 TL para iadesi yaptılar. Kasaya dahil PSU vardı. Hala daha CM H500 kasa altında yorumum duruyor (şimdi kontrol ettim). Uygun fiyata aldım diye sesimi çıkarmadım. Şimdiki aklım olsa THH'ye giderdim.
Siz de peşini bırakmayın derim. Yapacak fazla bir şey yok. Gerekli mercilere başvurup, hergün belki 2-3 defa arayarak bezdirme moduna geçebilirsiniz.

Son düzenleme:
Dolar sürekli artıyor, paranızı işletiyor olmalılar. Geç kalmadan tüketici hakem heyeti'ne başvurunuz. Hem boşuna beklememiş olursunuz. Hukuki yaptırımı varsa eğer paranız da güvende olur. Hukuka güvenim var ancak memlekette ne kadar uygulanıyor sorgulama yeri burası değil. Siz yine de yasal yollardan yapabileceklerinizi değerlendirin derim. At bir taş dursun. Boş boş beklemekten iyidir.

THH başvuru yapıyorum.

Geri
Yukarı