N11'den alınan ürün nasıl iade edilir?

HamzaAts

Decapat
Daha fazla  
Ürün şu an kargolamada. Ben bu ürünü iade etmek istiyorum. Geldiğinde ne yapmam gerek? Getiren kargocuya geri vermek istiyorum desem daha mantıklı mı olur? Yoksa alıp hiç ellemeden kargoya mı götürmeliyim?

Getiren kargocuya geri gönderin derseniz prosedür tamamlanmaz. Ürün size ulaşınca iade talebi oluşturun, muhtemelen önce talebiniz incelenecektir daha sonra da kabul edilirse size bir kargo kodu verilir geri göndermeniz için. Eğer getiren kargocuya ben bunu istemiyorum geri götürün derseniz ne ürünü alırsınız ne de paranızı.

Ürün şu an kargolamada. Ben bu ürünü iade etmek istiyorum. Geldiğinde ne yapmam gerek? Getiren kargocuya geri vermek istiyorum desem daha mantıklı mı olur? Yoksa alıp hiç ellemeden kargoya mı götürmeliyim?

N11 siparişlerim sayfasına gir iade işlemleri ve sebebi ile talep oluştur kargo gelmeden geri gider paran iade olur zaten.

Direkt olarak kargocuya teslim almak istemediğinizi söylerseniz büyük ihtimalle kargonuz geri yollanacaktır lakin sizin iade istemiyle geri yollama talebiniz n11 veri tabanına işlenmeyeceği için olası problemlerle karşılaşabilirsiniz.
En sağlıklısı ürünü teslim aldıktan sonra iade kodu ile şubeye teslim etmek.

Gelen kargo şirketine göre değişebilir prosedür. Ben msi ge76 Raider 11ug-260xtr sipariş vermiştim. Eve gelmeden iade ettim. Paranın iadesi biraz zaman alıyor. Ürünün gidip iade onayı verilmesi ve bankanın hesaba geçirmesi gerekiyor parayı. Rtx3080'lisini aldım vatandan.
İade sebebine de vazgeçtim yazdım sadece.

N11 hesabınızdan iade işlemlerinizi başlatın. Zaten orada kargoyu alıp almadığınızı soruyor. Almadım seçeneğini işaretlersiniz. Kargo eve gelse dahi almazsınız ve geri gönderttirirsiniz.

Arkadaşlar şu an ürün ile ilgili iade yapamıyorum 3 adet seçenek var onun birisinde almadan kargocuya verdim gibi bir şey var birisinde gönderdim var birisinde aldım göndereceğim gibi bir seçenek var yani yarın firmayı arayacağım olur mu diye soracağım olursa iade gerçekleştireceğim burayada ekleme yaparım.
N11 de hasarlı ürün olması gerek diyor ama.
https://ticaret.gov.tr/tuketici/int...inde herhangi,hakkı süresi 1 yıla çıkmaktadır. burada gereken yazıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı