N11'den alınan Windows 10 lisansları süresiz mi?

Shiseri

Hectopat
Yakın zamanda yeni bir sistem toplamayı düşünüyorum. Vatan Bilgisayar gibi yerlerden Windows 10 kurmaya yüksek bir ücret istiyorlar. Ben Windows 10'u Microsoft'un kendi sitesinden indirip, N11 gibi güvenli yerlerden aldığım OEM Key ile aktifleştirdiğimde sorunsuz bir şekilde süresiz olarak Windows 10'u kullanabilir miyim? Çünkü aradaki fiyat farkı beni endişelendirdi. Vatan Bilgisayar'dan 400-500 TL gibi ücret alınırken N11 gibi yerlerden OEM Key 10-20 TL arasında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben dediğiniz gibi yaptım, sorunsuz kullanıyorum. OEM keylerin tek dezavantajı anakart'a bağlı olmasıdır. İstediğiniz kadar format atın, anakart değişmedikçe o bilgisayarda geçerli olacaktır.
OEM key olduğuna eminseniz, kullanabilirsiniz. Satıcı ve ürün yorumlarına dikkat edin.

o ne demek anakarta bağlı olması falan bide ne geçerli olacaktır merak ettim dostum

Size verilen anahtar, anakartın seri numarası ile birlikte aktif olur.

Siz başka bir bilgisayara kurulum yapmak istediğinizde Windows etkinleştirilirken ilk etkinleştirilen seri numarasını ister. Örneğin anakartı değiştirmeden diğer PC bileşenlerini değiştirseniz de o karta bağlı bilgisayarda keyi kullanabilirsiniz. Ama başka anakartlı bilgisayara yükleyemezsiniz.

Fiyatı bundan sebep uygundur, neticede o kartın belirli bir ömrü olacak :)

Geç cevap için kusura bakmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı