Windows 10 İşletim Sistemi Sorunları

Ali Çelik

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sistemi yeni formatladım. İki adet 120 GB SSD kullanıyorum. Sistem bunlardan birine yüklü. HD Tune ile test ettiğimde bir problem çıkmadı. Sistemi de yeni topladım. Aida64 ile stress testine soktum, değerler normaldi. Fakat işletim sistemim stabil çalışmıyor. Hangi programı yazılımı vesaire kapatmaya çalışsam, donup yanıt vermiyor. Bazen de 3-4 sn geç yanıt veriyor. Örneğin görev yöneticisi, Windows arama bölümü, Internet Explorer tarayıcı ve sayfaları. Milyon kez format attım ilk defa başıma böyle bir şey geliyor. Tekrar driverlar ile uğraşmak istemiyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim? (n)

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımlarının hepsini yaz, çekebilirsen küçük bir video çek.

Sorunu çözdüm arkadaşlar. Evimde sabit internetim yok. Bu sebepten dolayı telefondaki interneti paylaşıyorum. Malum kasada wifi olmadığı için usb kablosuyla yapıyorum bu işlemi. Problemde bundan kaynaklanıyor. Usb kablosunu çıkarınca sistem akıyor özellikle masaüstüne kısayollar koydum hepsine yükledim zorladım hiç sorun olmadı. Ama usb takınca değişiyor sistem. Az kalsın format atıyordum.

Hala usb kablo ile telefonu modem olarak kullanıyorum. Ama önceden oyunlarda problem yaşamazken 2 ayrı oyunda benzer bir sorunla karşılaştım. Oyunlar RigorZ ve Phantomers ekran görüntülerini yükledim. Sizce buda interneti usb kablosu ile bilgisayara paylaşmamdan mı kaynaklanıyor ? Daha öncede jet modem kullanıyodum oda benzer bir mantıkla çalışıyor (n)

resim2.jpg
resim1.jpg

Bizim evde de internet hattı yok, vınn mağduruyum :( Ama hiç böyle sorunlar yaşamadım. Jet modem yanındaysa birde onunla dene bakalım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı