N11'den Office 2016 satın almak

N11'den çok ucuz olması ve sadece Office uygulamaları için Office 365 aldım. Bulut depolama veya online özellikleri kapalı şekilde kullanıyorum. Bana Office uygulamaları lazım diyenler rahatlıkla alabilir. Onun dışında OneDrive ve diğer online özellikleri kapalı tutmanızı tavsiye ederim.

İşin özü şu;
Çoğu satıcı ürün açıklamalarında dijital lisans anahtarı, key, etkinleştirme kodu ve benzeri ifadeler kullanıyor. Ancak size KESİNLİKLE aktivasyon anahtarı ya da dijital lisans verilmiyor. Sadece kullanıcı adı ve şifre veriliyor. Kullanıcı adı e-posta adresi gibi gözükür ama değildir. Mesela benim kullanıcı adım @365myoffice.com uzantısı ile bitiyor. Kullanıcı adını satın aldığınız kişiye mesaj atarak istediğiniz gibi seçebiliyorsunuz. İade durumu ise sözde lisanslar internette yayılıyor diye kabul edilmiyor.

Yapılan iş ise tamamen müşteriyi yanıltıcı, hatta dolandırıcılık üzerine kurulu.
Şöyle ki satın aldığınız kişi kendisinde zaten var olan kurumsal Office 365 üyeliği üzerinden size kullanıcı adı ve şifre tanımlıyor. Sizde bununla gidip Office uygulamalarını yasal olarak indirip kullanıyorsunuz. İş yasal gibi gözükse de biraz gri bölgede kalıyor. Çünkü ömür boyu Office 365 aboneliği, 1TB - 5TB OneDrive gibi bir şey kesinlikle yok. Hatta OneDrive uygulamasında depolama alanınızı bile göremiyorsunuz. Aldığınız abonelik "leverage innovative users" olarak geçiyor. Bir şirketin çalışanlarına iş e-posta adresi atamasından ya da bilgisayarınızda küçük kardeşiniz için kullanıcı hesabı açmanızdan pek farklı bir işlem yapılmıyor.
Satıcı istediği an kendi office 365 admin sayfasından sizin hesabınıza sağ tıklayıp üyeliğinizi devre dışı bırakabilir. Ya da sizin kendinize ait olduğunu sandığınız OneDrive'daki bütün dosyalara admin olarak erişebilir. Mesela Word ya da Excel'de çalışıyorsunuz ve online yedekleme açık diyelim, işte satıcı yani admin sizin o dosyanıza istediği gibi girebilir, istediği değişikliği yapabilir. Üstelik sizin pc kapalı bile olsa bu erişimi bulut üzerinden sağlar ve siz pc'yi açınca dosyalarınız arkaplanda kendini en son haline günceller.

Haa yapar mı? Sanmam!
Psikopat değilse neden sizin hesabınız ile uğraşsın? Yine de eşeği sağlam kazığa bağlayıp SADECE OFFLINE olarak Office'i kullanmak için alınabilir.
Bu durumda bile bir gün admin hesabı kapanırsa sizin hesabınızda gider ve Office sizden etkinleştirme anahtarı girmenizi ister.

Not: Amma yazmışım ha!

Kendi mail adresiniz ile mi giriş yaptınız?
Hayır kendi mailimle değil. Onlar size kullanıcı adı ve şifre veiryor. Online yedekleme özelliği kapalı kullanıyorum.

Crack ile kullanmaktansa uygun fiyata bu şekilde kullanmak daha mantıklı geldi. 15-20 lira verip orjinal ürün anahtarı beklememek gerekir.

Offline kullanacaksam crack kullanırım daha iyi. Hem de dolandırıclara paramı yad etmem.

Dolandırıcıya az biraz para kaptırıp lisanslı ürüne ortak oluyorsun. Aslında şöyle bir avantajın oluyor. Aslında Office 2016 değil de Office 365 kullanıcısı olduğun için, Office 2019'a gelen bütün özellikler sendeki Office 365 sürümüne de geliyor. Yarın Office 2020 çıkacak olsa senin Office 365'e de o özellikler gelecek.

Ufak bir ipucu:
Online olarak böyle bir alışveriş yaparsanız, alışverişe aracı olan site ile görüşüp
"Ürün açıklamalarında dijital lisans anahtarı diyor ancak bana kullanıcı hesabı yolladılar. O yüzden iade etmek istiyorum." diye iade sürecine gidebilirsiniz.
Böyle bir durumda size satıcının iade kabul etmediğinin ürün açıklamalarında yazdığı söylenecektir.
ancak aynı açıklamalarda "dijital lisans anahtarı" ve benzeri bir ibare de yer alıyor. Biraz inat ederseniz tutar küçük olduğu için aracı olan site hediye çeki olarak hesabınıza iade edecektir.

Ha bu durumda sende alışverişe yani dolandırıcılığa da aracılık eden aracı siteyi dolandırmış oluyorsun. Böyle satıcıları barındırmamak o sitenin görevi.

Dolandırıcıya az biraz para kaptırıp lisanslı ürüne ortak oluyorsun. Aslında şöyle bir avantajın oluyor. Aslında Office 2016 değil de Office 365 kullanıcısı olduğun için, Office 2019'a gelen bütün özellikler sendeki Office 365 sürümüne de geliyor. Yarın Office 2020 çıkacak olsa senin Office 365'e de o özellikler gelecek.

Ufak bir ipucu:
Online olarak böyle bir alışveriş yaparsanız, alışverişe aracı olan site ile görüşüp
"Ürün açıklamalarında dijital lisans anahtarı diyor ancak bana kullanıcı hesabı yolladılar. O yüzden iade etmek istiyorum." diye iade sürecine gidebilirsiniz.
Böyle bir durumda size satıcının iade kabul etmediğinin ürün açıklamalarında yazdığı söylenecektir.
ancak aynı açıklamalarda "dijital lisans anahtarı" ve benzeri bir ibare de yer alıyor. Biraz inat ederseniz tutar küçük olduğu için aracı olan site hediye çeki olarak hesabınıza iade edecektir.

Ha bu durumda sende alışverişe yani dolandırıcılığa da aracılık eden aracı siteyi dolandırmış oluyorsun. Böyle satıcıları barındırmamak o sitenin görevi.

Teşekkürler forumdan birkaç kişi de ürünün açıklamasını değiştirdiği söylediler.

Aldıktan sonra bunu nasıl kanıtlayabilirim ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı