N250'nin ne kadar yaktığı nasıl hesaplanır?

Munis5056

Hectopat
Hayırlı geceler herkese. İş matematik olunca kara cahilim bu konuda biri yardımcı olursa sevinirim. N250 kullanıyorum ve yakıt tüketimi göstergesi (afe) resimdeki gibi. Yaklaşık 10 km yol yaptım ve ortalama yakıt tüketiminde 17 km/L yazıyor. Gösterge mi arızalı anlamadım. 20km sonunda afe değeri 14 oldu. bir de daha agresif kullanmama rağmen. Kısacası 20 km 14km/l yakıt tüketimi gösteriyor. Yani 20 km ne kadar yaktığımı nasıl hesaplarım?

20240404_004842.jpg

Screenshot_20240404_045024_Samsung Notes.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Deponu fulleyip trip km sayacını sıfırla. Belli bir km yapınca depoyu tekrar Full'e. Yaptığın Km'ye göre kaç litre benzin aldığını görmüş olursun. Bulduğun sonucu da ortalama yakıt tüketimiyle karşılaştır doğru mu yoksa yanlış mı gösterdiği belli olur.

Kısacası 20 km 14km/l yakıt tüketimi gösteriyor. Yani 20 km ne kadar yaktığımı nasıl hesaplarım?
1 litre ile 14km gittiysen, 20km de 1.4 litre yakmışsın demektir.

Bu da 100km de 7 litre yapar.
250cc bir motor için aşırı aşırı yüksek bir değer.

bir de daha agresif kullanmama rağmen
Agresif kullandıkça o değer azalır zaten, ne kadar basarsan 1 litre ile gideceğin mesafe o kadar azalır.

Deponu fulleyip trip km sayacını sıfırla. Belli bir km yapınca depoyu tekrar Full'e. Yaptığın Km'ye göre kaç litre benzin aldığını görmüş olursun. Bulduğun sonucu da ortalama yakıt tüketimiyle karşılaştır doğru mu yoksa yanlış mı gösterdiği belli olur.

Denedim aslında 15 litre benzin ile normal kullanımda 400 agresif kullanımda da 300 km yol yaptım. Arkadaşın dediği gibi 250 CC içinde yüksek bir değer aslında.

İlk motorum o yüzden ne kadar yardımcı olur deneyimlerim bilemem ama ben gayet memnunum. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Frenleri gayet yeterli. Ani frenlemelerde zınk diye duruyor. Bu sayede bir kazadan kurtulmuşluğum var. Ve lastiklerim fabrika çıkışlı olmasına rağmen. Vites geçişleri sorunsuz ve çok yumuşak. Selesi rahat diyemem 1 saatten sonra ağrı hissetmeye başlıyosunuz. Oturuş pozisyonu diğer nakedlara göre biraz daha agresif duruyor. Öne biraz yatıyosun. Başlarda bu biraz beni yoruyordu am şu anda gayet rahatım. Depo rahat kavranıyor. Malzeme kalitesi gerçekten verdiğin paraya değdi dedirtiyor. Yani ne Çinli gibi ne de Japon gibi ortası. Sesi bence gayet tatmin edici. Motorda tek sıkıntı son hızı. 143 gördüm en son. 120'den sonra yavaş yavaş 140'ı görüyor. Kısacası tavsiye ederim. Sıfor alacaksanız da mutlaka her yerini kontrol edip alın. Saçma sapan montajlama yapanlar oluyor.

N250'den memnun musunuz? Bir sonraki motorumu N250 olarak yükselktmek istiyorum.
Ve titreşimde yok denecek kadar az. 1 senedir kullanıyorum. Titreşimden rahatsızlık duyduğum bir an bile olmadı.

İlk motorum o yüzden ne kadar yardımcı olur deneyimlerim bilemem ama ben gayet memnunum. Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım. Frenleri gayet yeterli. Ani frenlemelerde zınk diye duruyor. Bu sayede bir kazadan kurtulmuşluğum var. Ve lastiklerim fabrika çıkışlı olmasına rağmen. Vites geçişleri sorunsuz ve çok yumuşak. Selesi rahat diyemem 1 saatten sonra ağrı hissetmeye başlıyosunuz. Oturuş pozisyonu diğer nakedlara göre biraz daha agresif duruyor. Öne biraz yatıyosun. Başlarda bu biraz beni yoruyordu am şu anda gayet rahatım. Depo rahat kavranıyor. Malzeme kalitesi gerçekten verdiğin paraya değdi dedirtiyor. Yani ne Çinli gibi ne de Japon gibi ortası. Sesi bence gayet tatmin edici. Motorda tek sıkıntı son hızı. 143 gördüm en son. 120'den sonra yavaş yavaş 140'ı görüyor. Kısacası tavsiye ederim. Sıfor alacaksanız da mutlaka her yerini kontrol edip alın. Saçma sapan montajlama yapanlar oluyor.

Ve titreşimde yok denecek kadar az. 1 senedir kullanıyorum. Titreşimden rahatsızlık duyduğum bir an bile olmadı.
Teşekkür ederim.Stop etme tarzında yorumlar okudum sizde de mevcut mu ?

Geri
Yukarı