Çözüldü N2840, 4 GB RAM laptop için işletim sistemi önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmetcan Buldum

Decapat
Yer
USA but TURKEY
Arkadaşlar kardeşimin eski bir laptopu var. Ben sonradan HDD yerine SSD koydum, biraz hızlandı ama sanırım RAM az olduğu için biraz kasıyor.

PC özellikleri:
Intel Celeron N2840 işlemci.
4 GB DDR3L RAM.
Corsair SSD.
Ekran kartı yok.

Hangi işletim sistemini önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar kardeşimin eski bir laptopu var. Ben sonradan HDD yerine SSD koydum, biraz hızlandı ama sanırım RAM az olduğu için biraz kasıyor.

PC özellikleri:
Intel Celeron N2840 işlemci.
4 GB DDR3L RAM.
Corsair SSD.
Ekran kartı yok.

Hangi işletim sistemini önerirsiniz?
8.1 kullan. İstersen forumda bir arkadaş modifiye etmişti onu da deneyebilirsin ama risk senin. (Herhalde halüsrasyon gördüm isoyu bulamıyorum :D.)
Linux’a sıcak bakıyorum diyorsan Xubuntu ile arşa çıkar.

Son düzenleme:
Maalesef. Celeron işlemciden pek de performans beklemek saçma olacaktır. RAM miktarınız yeterli bir SSD performansına uygun anca söylediğim gibi işlemciniz sizi üzecek düzeyde :(

Maalesef. Celeron işlemciden pek de performans beklemek saçma olacaktır. RAM miktarınız yeterli bir SSD performansına uygun anca söylediğim gibi işlemciniz sizi üzecek düzeyde :(
Hocam işlemci 8.1 için gayet yeterli.

Bilgisayar olarak kullarım derseniz kesinlikle Windows 10. tablet gibi kullanmak isterseniz kolayca Android işletim sistemi kurulabilir.
Android’de fena fikir değil.
Ek olarak bence 10 kullanmasın kullanırsa da forumda modifiye etmiş bir arkadaş varsa onunkini kullansın dışarıdan çekmesin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı