E6540 ve 4 GB RAM için işletim sistemi önerisi

Tavsiyem SSD alıp Windows 10'a geçmen olur LTSB 2016. HDD de yavaş çalışır Windows 10.

LTSB de önerdim Linux kurmak isterse deneyebilir.
hocam bilgisayarı 3-4 ay kullanacağım ve zaten eski bir bilgisayar olduğu içim ram artırımı dışında bir yatırım yapmak istemiyorum açıkçası.

Windows 10 2015-16 LTSB YouTube falan için iş görür değil mi ?

Hocam bilgisayarı 3-4 ay kullanacağım ve zaten eski bir bilgisayar olduğu içim RAM artırımı dışında bir yatırım yapmak istemiyorum açıkçası.

Windows 10 2015-16 LTSB YouTube falan için iş görür değil mi?

Hocam YouTube için 2 GB RAM bile yeterli zaten elbette iş görür.

Hocam bilgisayarı 3-4 ay kullanacağım ve zaten eski bir bilgisayar olduğu içim RAM artırımı dışında bir yatırım yapmak istemiyorum açıkçası.

Windows 10 2015-16 LTSB YouTube falan için iş görür değil mi?

Görür tabii ki halen desteği devam ediyor 2015 LTSB kurun hard diske. Boşta zaten 530 MB RAM harcıyor Defender'i kapatırsanız Windows Update, Search devre dışı bırakırsanız.

Bence harddiskle uğraşılmaz en ucuzundan bir SSD alın hani daha seri olur bilgisayar 64 GB dahi yeter işletim sistemini kurarsınız sadece 2. el falan almak bence hard disk kullanmaktan mantıklı.

Sistem Özellikleri:
  • İşlemci: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6540 @ 2.33GHz
  • RAM: Takılı RAM 2 GB (2 GB daha aldım pazartesi elime ulaşır yani toplam 4 GB olacak)

Bilgisayarım Windows 7 idi. Birçok uygulama güncellemelerini Windows 7'den kesince Windows 10 Pro'ya yükseltim, bilgisayar şu anda çok kasıyor ve kolay kolay işlem yapamıyorum.

Bilgisayarı ders videolarımı izlemek için kullanıyorum. Takacağım +2 GB RAM'den sonra işimi görecek kadar hızlanır mı? Yoksa gene kasar mı?

Evet ise siz hangi işletim sistemini önerirsiniz? Windows olması şart değil. :)

Wattos kurabilirsin. Boşta 300 MB civarı RAM tüketimi var. 2 GB RAM ile bile rahatlıkla çalışır.

Onun haricinde nispeten daha ağır ama daha rahat kullanımı olan Linux Lite ve Mint Xfce dağıtımlarına bakabilirsin. Boşta 500-700 MB arası tüketimleri var.

Geri
Yukarı