Nadiren Windows Açılırken Siyah Ekranda Kalıyor

Dequb

Decapat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistemimi toplayalı çok olmadı ve sürekli parça değiştirdiğim için format sonrası düzelir ümidiyle format attım ama bugün gene aynı sorunu yaşadım.
Sorun şu; çok nadiren de olsa bilgisayarım açılıyor mouse gözüküyor ama masaüstü gelmiyor ekran simsiyah kalıyor. Reset attığımda normal açılıyor yazılımsal değil gibi çünkü daha yeni attım format. Sorun hakkında bir bilgisi olan veya şundan şundan dolayı da olur diyebilecekler varsa sevinirim teşekkürler.
Sistemim:
Gigabyte A320M-S2H
Ryzen5 3600+Wraith Prism
8+8 Kinston Predator 3200MHz
ROG STRIX 1080 8 GB 11Gbps modeli
256 GB XPG M.2 SSD
2TB Eski dandik sadece depolama amaçlı kullandığım 32MB yazma hızlı bir HDD
600W Cooler Master PSU

Öyle bir durum olduğunda CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına basıp görev yöneticisini açıp orada yeni görev oluştur yerine "explorer" yazıp tamam deyin. Masaüstü geri gelecektir, bu sorunu çözmek için aşağıdaki komutları aramaya "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırıp yazın ve enter tuşuna basın. (Her komut ayrı ayrı, biraz zaman alabilir)

Kod:
SFC /SCANNOW
Dism.exe /Online /Cleanup-Image /Check-Health
Dism.exe /Online /Cleanup-Image /Restore-Health

Öyle bir durum olduğunda CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına basıp görev yöneticisini açıp orada yeni görev oluştur yerine "explorer" yazıp tamam deyin. Masaüstü geri gelecektir, bu sorunu çözmek için aşağıdaki komutları aramaya "cmd" yazıp yönetici olarak çalıştırıp yazın ve enter tuşuna basın. (Her komut ayrı ayrı, biraz zaman alabilir)

Kod:
SFC /SCANNOW
Dism.exe /Online /Cleanup-Image /Check-Health
Dism.exe /Online /Cleanup-Image /Restore-Health
hocam bendede böyle bir durum var fakat ctrl+alt-del yapıyorum
olmuyor ctrl-shift-esc yapıyorum yine olmuyor

hocam bendede böyle bir durum var fakat ctrl+alt-del yapıyorum
olmuyor ctrl-shift-esc yapıyorum yine olmuyor
ve şuan mavi ekran verdi

Yeni konular

Geri
Yukarı