Nakil aldırınca okula alışabilmek

Alimli

Centipat
Daha fazla  
Şimdi ben 9. sınıfım okullar başlayalı 3-4 ay falan oldı sanıyorum. Okulumu nakil aldırmayı düşünüyorum bu okulumdan hiç memnun değilim ortamı çok kötü. 15 tatilden sonra bir başka okula nakil aldırarak geçmeyi düşünüyorum, erkeğim, futbol ve basketbol oynamayı seviyorum. Sizce gideceğim okulda arkadaş yapabilir miyim? Ortama alışabilir miyim? 7 saat boyunca tek başıma oturup eve dönmek de istemiyorum yani açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi ben 9. sınıfım okullar başlayalı 3-4 ay falan oldı sanıyorum. Okulumu nakil aldırmayı düşünüyorum bu okulumdan hiç memnun değilim ortamı çok kötü. 15 tatilden sonra bir başka okula nakil aldırarak geçmeyi düşünüyorum, erkeğim, futbol ve basketbol oynamayı seviyorum. Sizce gideceğim okulda arkadaş yapabilir miyim? Ortama alışabilir miyim? 7 saat boyunca tek başıma oturup eve dönmek de istemiyorum yani açıkçası.

Alışırsın neden alışamayasın ilk muhabbetin sıra arkadaşınla olur zaten sonrasında akışına bırak emin ol çok iyi ortamın olur.

Gideceğin okulun sistem özelliklerini at hemen yardımcı olalım kardeşim. Dostum ortama alışmak için karşılıklı uyum sağlayarak, birbirini tölere ederek olur. Eğer ki şu anki okulunda sana karşı bir tutum olmadığı halde alışamadıysan yeni okulda da aynı durumu yaşarsın. Ancak okulunda arkadaşların tarafından sana sözlü ya da fiziksel bir aşağılama var ve bu yüzden değiştirmek istiyorsan o zaman başka. İlerleyen dönemde üniversiteye, askere gideceksin ve kendinden 180 derece zıt insanlar ile beraber yaşamak zorunda kalacaksın.

Ilk gittiğinizde biraz zorlanabilirsiniz fakat sonradan siz onlara onlar size alisacaktir:)

Geri
Yukarı