Namaz kılarken veya konuşunca az nefes gitmesinden garip hissediyorum

508510

Decapat
Selamın aleyküm. Uzun zamandır bu foruma girmemiştim. Bende şöyle bir şey var; şimdi burnum tam açık değil haliyle az nefes gidiyor. Mesela namaz kılarken böyle normal okuyunca veya konuşunca garip hissediyorum. Nefes alınca da düzeliyor. Böyle değişik bir ruh halinde hissediyorum ama bir ruhumun bedenimden çıktığını hayal ediyorum da o durum geçiyor. Vesvese mi başka bir şey mi ne olduğunu idrak edemedim. Ve bu ruh hali aşırı kötü bir şey insanı hayattan koparıyor ama normalde çok şükür iyiyim.

Durum şöyle aslında: Yani bir şeye nefesim yetmeyince idrak edilemez bir şey desem daha doğrudur.

Son düzenleme:
Selamın aleyküm. Uzun zamandır bu foruma girmemiştim. Bende şöyle bir şey var; şimdi burnum tam açık değil haliyle az nefes gidiyor. Mesela namaz kılarken böyle normal okuyunca veya konuşunca garip hissediyorum. Nefes alınca da düzeliyor. Böyle değişik bir ruh halinde hissediyorum ama bir ruhumun bedenimden çıktığını hayal ediyorum da o durum geçiyor. Vesvese mi başka bir şey mi ne olduğunu idrak edemedim. Ve bu ruh hali aşırı kötü bir şey insanı hayattan koparıyor ama normalde çok şükür iyiyim.

Durum şöyle aslında: Yani bir şeye nefesim yetmeyince idrak edilemez bir şey desem daha doğrudur.
Ilginç bir psikoloji hocam Allah kabul etsin bu arada.

Ilginç bir psikoloji hocam Allah kabul etsin bu arada.

Amin cümlemize inşaallah bir de nefsime uyuyorum maalesef şu sıralar değişik bir insan oluyorum yani daha önce de oluyordu 2021 sonu bayağı hastalanmıştım o dönemden beri midir bilmiyorum o zamanlar o yüzden huzursuzluk keyifsizlik oluyordu sanırım.

İnsan acizdir kimse gururlanmamalı

Amin cümlemize inşaallah bir de nefsime uyuyorum maalesef şu sıralar değişik bir insan oluyorum yani daha önce de oluyordu 2021 sonu bayağı hastalanmıştım o dönemden beri midir bilmiyorum o zamanlar o yüzden huzursuzluk keyifsizlik oluyordu sanırım.

İnsan acizdir kimse gururlanmamalı
Geçmiş olsun hocam.

Bu hal yokken yani normal bir insan nasıl zevk alıyorsa ben de öyleyim desem bile yalan söylemiş gibi hissettim yani çok değişik, anlatılmaz yaşanır.

Geçmiş olsun hocam.
Sağolun Yüce Allah razı olsun

Burnum bir akıyor soğukta o dönem corona dönemiydi sanırım griple karıştıysa artık bilmiyorum

Ruhumu teslim ettiğimi hayal edince sanki kalbim bedenimden çıkmış gibi bir his ve ölüm korkusu oluyor çok kötü bir durum ne olduğunu idrak edebilmiş değilim alim insan lazım gerçekten ilme verilen değer azalıyor modern cahiller çoğalıyor bu devirde...

Hocam vesvese ye benziyor.
Ayetleri okurken dogru okuduğunuz halde yanlış okuyormuş gibi mi hissediyorsunuz?

Eskiden öyleydi. Çok şükür şimdi öyle değil ama mesela şu an o dediğim durumda bir ruh halindeyim ne olduğunu anlamış değilim bu ruh hali değişimi çok değişik yaptı beni.

Hocam vesvese ye benziyor.
Ayetleri okurken dogru okuduğunuz halde yanlış okuyormuş gibi mi hissediyorsunuz?
Burnum tıkalı ya, konuşurken nefesim az gibi mi oluyor artık. Mesela yaptığın şey zevk vermez veya az alırsın öyle bir şey.

Selamünaleyküm çok değişik durum şimdi iyiyim elhamdülillah insani duygularımı zayıflıyor gibi bir durum ve çok değişik bir şey. Yani o durum olmayınca insani duygularım keskin oluyor o durum olmasa zaten su an namazımı kılar internette gezinmezdim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı