Nano IPS 27inç 1ms QHD G-Sync monitör önerisi

Nano IPS sadece pazarlama... IPS panelin eksiklerini gidermek için hiçbir şey yapmaz.

Şahsen ben Rapid IPS öneririm:
Diğer markalara nazaran ghosting ve IPS glow şikayetleri daha az oluyor.

Gigabyte M27Q da indirime girmiş. Güzel bir fırsat:

Nano IPS sadece pazarlama... IPS panelin eksiklerini gidermek için hiçbir şey yapmaz.

Şahsen ben Rapid IPS öneririm:

Hocam o monitörü 4700 bandında yakalamıştım almak gibi bir imkanım vardı almadım benim isteğim nano IPS varsa öneriniz yaparsanız sevinirim.

Ürün hakkında hiç yorum yok ve sitesi pek güven vermedi.
Konu hakkında yardımcı olabilecek var mı?
Site, PTT'nin kendi sitesi diye biliyorum. Ancak, böyle sitelerde önemli olan satıcıdır.
Satıcı hakkında bilgim yok.

Belki @Süleyman Yusuf hocam size yardımcı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet gerçekten yardıma ihtiyacım var.
@P R O F O U N D hocam siz öneremez misiniz daha fazla.
Başka bir monitör önerebilirim:

Bütçen yetiyorsa şu çok daha iyi olur:

GL daha eski panele sahip, fiyatı biraz pahalı fakat "Nano IPS" istediğin için düşünebilirsin.
Normalde benim bildiğim kadarıyla "Rapid, Nano, Premium" IPS adlandırmaları benzer teknolojilerin farklı isimlendirilmiş hali. Hepsinin ortak amacı görüntüyü iyileştirirken gecikmeden taviz vermemek.

Bütçen yetiyorsa bu 4'lü arasından en iyisi en alttaki. Fakat hepsinin fiyatı biraz pahalanmış, bu yüzden indirim beklemek mantıklı olabilir eğer acelen yoksa.

Monitörler arasında karşılaştırma yapmak için attığım linklerden incelemeleri okuyabilir veya şu videoları izleyebilirsin :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Farklı markaların monitörlerini istersen şunlar var :

Benim de kullandığım sınıfındaki en iyi monitörlerden. Outlet olarak satılıyor, satıcıyla iletişime geçip almayı düşünebilirsin eğer bir zarar görmemişse veya ölü pikseli vs. yoksa.

Üsttekinin küçük kardeşi var, daha yeni indirimlerde 4700 ve 5100 TL'den satıldı. Hala fiyatı alınabilecek durumda fakat sana kalmış. Aralarındaki en büyük fark ise Quantum Dot teknolojisi. Bu da çok daha iyi görsel kalite sunarken gecikmelerin hala daha düşük kalabilmesi sağlıyor.

Bu ise normalde çok kaliteli panele sahip bir monitör. Fakat bir sıkıntısı var. Piksellerin sıralanış dizilişi RGB değil de BGR. Bu da günlük kullanımda yazıların blurlaşmasına sebep oluyor. Galiba her üründe olmuyormuş bu kadar blurlaşma fakat risk atmaya değeceğini düşünmüyorum. Şuradan okuyabilirsiniz :

Üsttekinin bir alt modeli denilebilecek monitör ise bu. Fiyatı ve paneli fena olmayan bir monitör. Buna benzer ise şunlar var :

Fakat bunun ayarlanabilir bir standı yok. Ayrıyeten alırsan kullanılabilir.

GL daha eski panele sahip, fiyatı biraz pahalı fakat "nano IPS" istediğin için düşünebilirsin.
Normalde benim bildiğim kadarıyla "Rapid, nano, Premium" IPS adlandırmaları benzer teknolojilerin farklı isimlendirilmiş hali. Hepsinin ortak amacı görüntüyü iyileştirirken gecikmeden taviz vermemek.

Bütçen yetiyorsa bu 4'lü arasından en iyisi en alttaki. Fakat hepsinin fiyatı biraz pahalanmış, bu yüzden indirim beklemek mantıklı olabilir eğer acelen yoksa.

Monitörler arasında karşılaştırma yapmak için attığım linklerden incelemeleri okuyabilir veya şu videoları izleyebilirsin:

Farklı markaların monitörlerini istersen şunlar var:

Benim de kullandığım sınıfındaki en iyi monitörlerden. Outlet olarak satılıyor, satıcıyla iletişime geçip almayı düşünebilirsin eğer bir zarar görmemişse veya ölü pikseli vs. yoksa.

Üsttekinin küçük kardeşi var, daha yeni indirimlerde 4700 ve 5100 TL'den satıldı. Hala fiyatı alınabilecek durumda fakat sana kalmış. Aralarındaki en büyük fark ise quantum dot teknolojisi. Bu da çok daha iyi görsel kalite sunarken gecikmelerin hala daha düşük kalabilmesi sağlıyor.

Bu ise normalde çok kaliteli panele sahip bir monitör. Fakat bir sıkıntısı var. Piksellerin sıralanış dizilişi RGB değil de bgr. Bu da günlük kullanımda yazıların blurlaşmasına sebep oluyor. Galiba her üründe olmuyormuş bu kadar blurlaşma fakat risk atmaya değeceğini düşünmüyorum. Şuradan okuyabilirsiniz:

Üsttekinin bir alt modeli denilebilecek monitör ise bu. Fiyatı ve paneli fena olmayan bir monitör. Buna benzer ise şunlar var:

Fakat bunun ayarlanabilir bir standı yok. Ayrıyeten alırsan kullanılabilir.

Açıkçası LG'nin serviside rezalet bir problem olsa paramı alamayacağım LG almaya çekiniyorum ürünleri çok kaliteli ama servisi rezalet.

Geri
Yukarı