Nanoleaf nasıl yapılır?

Muhammet 64

Hectopat
Yer
Denizli/Türkiye
Arkadaşlar merhaba. Kendim evde arka plan için nanoleaf yapmak istiyorum. Hazır yapılmışlarının fiyatları çok pahalı ve kendim uğraşmayı seviyorum.
Malzeme olarak pleksi ve plastik kullanmayı düşünüyorum. Sadece LED konusunda karar veremedim. ARGB LED alsam onu nasıl kontrol edebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
ARGB LED alsanız bir şekilde anakart ile bağlantı yapıp senkronize edebilirsiniz. YouTube'da zaten bir sürü video var bununla ilgili.

Ben kasadan ayrı olarak kullanmayı düşünüyordum. İlla ki ardinuo falan gerekiyor mu?
Arduino gibi kartlarla daha kolay kontrol edersiniz, illa gerekiyor diye bir şart yok.

Kasa ile kullanmanız senkronize olmasını sağlayacaktır. Ben o şekilde tavsiye ederim.

Eğer ciddi manada bu işe girecekseniz yaptıklarınıza dair bir konu açmanız güzel olacaktır. Bana da bildirirseniz sevinirim.

Eğer ciddi manada bu işe girecekseniz yaptıklarınıza dair bir konu açmanız güzel olacaktır. Bana da bildirirseniz sevinirim.
Aslında yapacaktım ama ekran kartı fiyatlarının düşmesini bekleyeceğim artık. Kasadan harici olarak kullanacaktım ama sistem topladığımda yapmaya karar verdim. Yaptığımda konu açarım.

Geri
Yukarı