Powerbank Nasıl Yapılır?

Yusuf Yıldız

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar internette gezerken birden gözüme powerbank yapımı çarptı. Bende merak ettim ve araştırdım ve internette yazana göre laptop pillerinden böyle bir alet yapılması mümkünmüş. O anda evimde kullanmadığım bir laptop olduğu ve li-on pillerini bu işte kullanabileceğim aklıma geldi. Biraz araştırdım ve böyle bir şey yapmak için bazı malzemelere ihtiyacım var ve nerede bulabileceğimi bilmiyorum. İlk sorum bu aleti tamamlamam için bir voltaj göstergesi gerekiyor ben bunu nerelerde bulabilirim ya da bu alete uygun bir yapımı var mı ? İkinci olarak ise benim telefonum lumia 1320 ve bu telefonu iyi şarj edebilmesi gerekiyor kısacası powerbankın sağlam olması gerekiyor. Ben bu gücü sağlamak için kaç tana li-on pil bağlamam gerekiyor ? Son sorum ise bu li-on piller bittiğinden ben bu pilleri ne ile şarj edebilirim ? Bu sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

www.444android.com: Taşınabilir Şarj Aleti Yapımı

Böyle uğraşmayın. Bir powerbank almanız hem güvenliğiniz hem de telefonunuz için yararlı olacaktır. Nedeni ise sizin yapacağınız devrede bir sıkıntı çıkarsa sonuçlarını söylemek bile istemiyorum. Sonuçta elektrik şakaya gelmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumunuz için teşekkür ederim. Kaliteli powerbankler 100 TL' nin yukarısında ve benim o alacağım powerbanklede dediğim gibi lumia 1320 adlı telefonu şarj etmem gerekiyor ve benim o kadar bütçem olduğunuda düşünmüyorum. Hem insan birazda böyle birşeyleri kendi yapma duygusu vardır ya birazda ondan bu işlere kalkıştım.

@FireStorm Bu tarz şeyler genelde ihtiyacı karşılamak için yapılmaz. Bazı insanlar hobi olarak yapar, benimde yapacağım gibi.

Ama sonuçta elektrik işi. Her ne kadar benimde DIY eşyalar ilgi alanıma girse'de sonuçta ciddi bir konu. Yanlış bir hareketinde veya yanlış bir devrede o piller evde yangın çıkartabilir.

Geri
Yukarı