İnceleme Naraka: Bladepoint oynamaya değer mi?

Herkese selam. Son zamanlarda ücretsiz olmasıyla biraz haberi yayılan oyun olan Naraka: Bladepoint'in oynamaya değecek bir oyun mu diye size bir inceleme yazmak isterim. Öncelikle oyunu 1 yıl önce de oynamıştım. Yani eskiye göre de biraz yorum yapabilirim. Ayrıca oyunda da ilk 700'ün içindeyim şu anda. Hadi başlayalım!

Öncelikle oyunu hiç bilmeyenler için bilgilendirme yapayım: Oyun Yakın Dövüş Battleground. Yani oyunda PUBG'nin tam tersine yakın dövüşlerle birbirinizi yenmeye çalışıyorsunuz. Tabii oyunda yay, çakaralmaz (Kar98 ama dürbünsüz gibi düşünün) gibi silahlar da var ama çoğunlukta olan yakın dövüş.

Oyunda her karaktere özel 1 yetenek ve 1 özel güç yer almakta. Özel güç süreyle dolmakta ve (sanırım) birileriyle savaştıkça daha çabuk doluyor. Oyun güncelleme alıyor yani yeni karakterler, yeni savaş biletleri ekleniyor.

Optimizasyon konusunda ilk çıktığında BÜYÜK sorunlar yaşayan Naraka, artık daha stabil bir FPS sunuyor. Tabii ki hala sorunlar yer almakta. Sadece eskiye göre daha stabil. Ben en yüksek ayarlarda en düşük 80 FPS gördüm. Sistemimi en aşağıya yazarım.

Kostüm konusunda da güzel iş çıkarmışlar bence. Güzel kostümler var oyunda fakat TR fiyatlandırması düzgün değil. Fiyatlar çok pahalı. Haberiniz olsun. Sandıklardan kostüm çıkabiliyor ve sandıkları genel olarak bol veriyor oyun.

Oyunda dereceli sistemi var ve ilk 500'e giren herkesi görebiliyorsunuz. Oyunu en fazla 3 kişi oynayabiliyor ve her sayılı takıma özel farklı derece var. (Mesela ben teklide altın 4 iken ikilide bronz 5'im)

Oyun kendini 1 dakika 15 saniyede oyun bulmaya adamış. Eğer yeterli sayıda oyuncu bulamazsa bot atıyor haberiniz olsun.
Oyunda hile var mı bilemiyorum ama çok iyi oynayan insanlar var. Bunlar bazen çok sinir ediyor fakat düşük elolarda o kadar olduğunu sanmıyorum. 17 Kill falan alıyordum yani.

Madem 17 Kill dedik; oyunda 100 kişi değil de 60 kişi olmasını tercih etmişler. Oyunda 3-4 tane harita var. Tam saymadım ben.

Aklıma başka bir şey gelmiyor. Eğer sorularınız var ise konu altında konuşabiliriz.

Kendi fikirlerimi belirteyim. Oyunu şu anda aktif olarak oynuyorum. Ben oynanabilir olduğunu düşünüyorum. Herkesin bir deneyip deneyim etmesi gereken bir oyun bence. Bir şey kaybetmezsiniz. Zaten ücretsiz. :)

Sistemim;
RTX 3060 Max-P
i7 10750H
16 GB RAM

Son olarak kendimi bulduğum, dinlerken aklıma üzücü bir sahnenin geldiği bir şarkı bırakmak istiyorum. Nasıl koyuluyor tam bilmiyorum şarkı. Umarım düzgün koyabilmişimdir. Kendinize iyi bakın arkadaşlar!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İndirimde 65 TL verip mi ne almıştım, şimdi ücretsiz olmuş biraz koydu açıkçası ama pişman değilim. :D Türüne göre güzel oyun, Battle Royale ancak yakın dövüş olması kendisini özel kılıyor. Biraz Metin2 havası var, oynamış olanlar kesinlikle hak verecektir. Karakter tasarımları da çok hoş.

Not: Oyunu oynayacaksaniz kesinlikle SSD'den oynayın yoksa fena drop yersiniz. Oyun uyarıyor zaten.

Geri
Yukarı