Satisfactory almaya değer mi?

Vulture

Hectopat
Sosyalde görüp Steam'den baktığımda oyunu beğendim açıkçası. Mobilden bu tarz gelişmeli oyunları çok oynadım. Oyun fiyatına değer mi? Steam'de 50 TL, Epic'te 45 TL. İmzamdaki sistemle kaç FPS alırım? Mobilden girenler için sistemim aşağıda. Oyun daha sonra indirime girer mi? Erken erişimin avantajı var mıdır? Tek başına oynanır mı yoksa arkadaş şart mı?

i7 10750H GTX 1650Tİ 4 GB 2x8 GB 2933 Mhz RAM

Arkadaşınla oynamak çok eğlenceli eğer arkadaşınla oynamayacaksan ben önermiyorum. Gelişimi bizzat izleyip sorunlara çözüm bulmaya çalıştığın bir oyun, bazen çok karşışık olabiliyor ama oynamayı zevkli yapanda bu, fabrikanı geliştircikte karışıyor ama senin fabrikan olduğu için o karışıklışkta istediğin şeyleri bulmak çok güzel hissettriyor. Oyunun eksik kısmı ise gerçekten çok bug olması. Bazı makinelerde doku bile yok direkt içinden geçiyorsunuz.

İndirime girmez çok yüksek ihtimalle, ayrıca 50TL'de verilir. Çok uzun süreler oynanabiliyor. Ayrıca 150 saat oynanabilir algısı oluşmuş yanlış, 50 saat oynanabilir.

Lakin bu bittiği anlamına gelmiyor oyunun, 50 saatlik bir içerik havuzu var. Sonrasında bu geliştirdiklerinizle ister 100 saat ister 100.000 saat oynayın, size kalmış.

GTX 1050, i5 7300HQ, 12GB RAM ile Ultra ayarlarda 50-65 FPS arası bir sonuç aldım, grafikler muazzam. Optimizasyon gayet iyi.

Şöyle küçük bir rehber-inceleme tarzında bir şey hazırladım, bir göz atın isterseniz.

İndirime girmez çok yüksek ihtimalle, ayrıca 50TL'de verilir. Çok uzun süreler oynanabiliyor. Ayrıca 150 saat oynanabilir algısı oluşmuş yanlış, 50 saat oynanabilir.

Lakin bu bittiği anlamına gelmiyor oyunun, 50 saatlik bir içerik havuzu var. Sonrasında bu geliştirdiklerinizle ister 100 saat ister 100.000 saat oynayın, size kalmış.

GTX 1050, i5 7300HQ, 12GB RAM ile Ultra ayarlarda 50-65 FPS arası bir sonuç aldım, grafikler muazzam. Optimizasyon gayet iyi.

Şöyle küçük bir rehber-inceleme tarzında bir şey hazırladım, bir göz atın isterseniz.

Oyunun Steam profilinden sonra sizin açmış olduğunuz o konuya baktım direkt. Grafikler aşırı hoşuma gitti o yüzden alsam diye düşünüyorum. 50 TL verilebilir evet ama ben en fazla 30 lira verdim şu güne kadar. O yüzden tereddütteyim. Tek başıma da yeterice keyif alabilir miyim sizce?

Aynı soruyu sordum kendime. Bu tarz oyunlar genelde 2D oluyor. Ufak bir trailer izledim, hoşuma gitti. 82 saat oynamışım. Buraya kadar hiç bilmeden, oyunu çöze çöze geldim. Buradan bu bilgiyle bir 60 saat daha akar. Yani demem o ki Cities Skylines tarzı idare etme, inşa etme oyunlarını seviyorsan bu oyunu da seversin. Tek kişi başladım. Oyun sarıyor, 2 kişi olduk daha iyi oldu. 2 kişi olunca en azından sen bir kısmı yaparken arkadaşın gerekli olan diğer kısmı halledebiliyor. Oyunun içeriğini bitirdikten sonra bile görsel bir mekan için tekrar oynamak istiyorsun. Fiyatına değer bir oyun olduğunu söyleyebilirim.

Şöyle düşün, saat başına 1 TL vereceksin, nasıl 2-3 saatlik sinemaya 30 TL veriyorsan buna da verirsin diye düşünüyorum.

Olmadı 2 saat oynayıp beğenmezsen iade edersin :)

Bu da kesmez ise Can Sungur'un YouTube kanalına uğrayıp Satisfactory videolarına bir göz atabilirsin.

Aynı soruyu sordum kendime. Bu tarz oyunlar genelde 2D oluyor. Ufak bir trailer izledim, hoşuma gitti. 82 saat oynamışım. Buraya kadar hiç bilmeden, oyunu çöze çöze geldim. Buradan bu bilgiyle bir 60 saat daha akar. Yani demem o ki Cities Skylines tarzı idare etme, inşa etme oyunlarını seviyorsan bu oyunu da seversin. Tek kişi başladım. Oyun sarıyor, 2 kişi olduk daha iyi oldu. 2 kişi olunca en azından sen bir kısmı yaparken arkadaşın gerekli olan diğer kısmı halledebiliyor. Oyunun içeriğini bitirdikten sonra bile görsel bir mekan için tekrar oynamak istiyorsun. Fiyatına değer bir oyun olduğunu söyleyebilirim.
Şöyle düşün, saat başına 1 TL vereceksin, nasıl 2-3 saatlik sinemaya 30 TL veriyorsan buna da verirsin diye düşünüyorum.

Olmadı 2 saat oynayıp beğenmezsen iade edersin :)

Bu da kesmez ise Can Sungur'un YouTube kanalına uğrayıp Satisfactory videolarına bir göz atabilirsin.

Peki Steam'den mi almak daha mantıklı yoksa Epic'ten mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı