Naruto izlemeye değer mi?

Açıkçası filler bölümleri atlayarak izlemek o kadar zevkliydi ki. Arada sıkıldıkça başka animeler izleyerek bitirmeye yaklaştım. Son 10-15 bölümü izlemedim o kadar. İnsana değişik bakış açıları katıyor.

Kişisel zevkler tartışılır. Ama Naruto kesinlikle deneyimlenmesi gerekilen bir tecrübe. Filler listesine bakarak izle. Filler ana hikayeyi yazmayan ve animeyi çizen stüdyonun yaptığı bağımsız bölümler.

One Piece, Bleach falan da iyidir. Naruto özellikle karakterleri anlatma konusunda çok iyi, müzikleri iyi ve gerçek dünyadan fikirleri de bazı arclar ile güzel sunan bir anime. Savaş yerlerinde gereksiz uzatmalar oluyor. Ama bu çoğu Shonen'in genel sorunu.

Dram var diye seriyi önermeyen arkadaş. Dram içeren One Piece öneriyor. One Piece'de gayet dram barındırır. Bence uzun serilerde dram olması gerekiyor. Eğer yoksa Fairy Tail gibi kalitesiz bir iş ortaya çıkıyor. Gerçi Fairy Tail'in dramdan bağımsız çok sorunu var.

One Piece, Bleach ve Naruto bu üçünün de iyi olduğunu düşünüyorum. Uzun serilerden kesinlikle Fairy Tail önermiyorum. Dragon Ball ise aşırı eski kafa bir anime ve çoğu şeyi bu üç seriye göre ortalamanın altında yapıyor.

Özellikle popüler kısa serilerin, bu animelerin yanına yaklaşamayacak kadar üstün körü, kaliteli çizim ve ilgi çekici karakterler ile PR yapan ortalama animeler olduğunu fark ediyorsun. Bu belki uzun olmalarından kaynaklı daha çok bağdaştığından olabilir. Ama bu üçlü anime dünyasında garip bir şeyi temsil ediyor ve o temsil ettikleri şeyi artık firmaların yapmaya korktuğunu düşünüyorum.

Son düzenleme:
Dram var diye seriyi önermeyen arkadaş. Dram içeren One Piece öneriyor. One Piece'de gayet dram barındırır. Bence uzun serilerde dram olması gerekiyor. Eğer yoksa Fairy Tail gibi kalitesiz bir iş ortaya çıkıyor. Gerçi Fairy Tail'in dramdan bağımsız çok sorunu var.
Naruto ve Shippuden'i izleyip bitirdim, o sebeple önermiyorum. Dram da senaryoda ağır basıyor, bir süre sonra boğuyor izleyiciyi. 🙄
Son 50 bölümü sararak izlemiştim.

OP yine iyi, güldürdüğü kadar da üzüyor, en azından izlerken ne deneyimleyeceğini biliyorsun.
Koca memeli, ince belli bardak gibi hatunlardan bahsetmeye gerek dâhi yok.

Fairy Tail dandik çocuksu bir şey zaten, bahsetmeye değmez.

Son 50 bölümü sararak izlemiştim.
Koca seride 670 bölümdeki drama dayanıp, son 50 bölümdeki dramdan şikayet edip ileri sarman aşırı komik. Çünkü sona kalan 50 bölümde birkaç olay dışında ağır dram içeren çok fazla bir sahne yok. Hele ki son 20 bölümde neredeyse hiç yok. İleri sarma sebebin ilginçmiş.

Koca seride 670 bölümdeki drama dayanıp, son 50 bölümdeki dramdan şikayet edip ileri sarman aşırı komik. Çünkü sona kalan 50 bölümde birkaç olay dışında ağır dram içeren çok fazla bir sahne yok. Hele ki son 20 bölümde neredeyse hiç yok. İleri sarma sebebin ilginçmiş.
Karakterlerin yaşamlarını mı neyi gösteriyorlardı, "onu mu izliyeceğim ben?" dedim direkt finali izledim.

Geri
Yukarı