NASA Yeni Dünyayı Keşfetti!

Nasa dünyaya çok benzeyen bir gezegen keşfetti! Kepler 452b adı verilen gezegen birçok yönüyle dünyaya aşırı benziyor! Nasa yeni bir gezegen keşfetti, bu gezegende hayat olabilir!

2015-07-23 19.49.05.jpg

Nasa bugün yeni bir gezegen keşfetti. Kepler 452b adı verilen bu yeni gezegen birçok yönüyle dünyaya çok aşırı benziyor. Bugün yapılan açıklamada yeni keşfedilen bu gezegenle ilgili olarak kepler 452b adlı gezegenin dünyaya çok benzediği ve bu sebeplerden ötürü bu gezegende hayat olabileceği belirtildi!

Nasa yeni bir gezegen keşfetti!

Dünyaya yaklaşık 1400 ışık yılı uzaklıkta bulunan gezegen "ikinci dünya" diye adlandırılmaya bile başlandı. Bu gezegen üzerinde yoğunlaşıp daha ayrıntılı açıklamalar yapması beklenen NASA şimdilik bu kadar bilgi açıklamakla yetindi ve bu açıklamaların devamının geleceğini belirtti. Üzerinde yaşam olma olasılığı çok yüksek olan Kepler 452b gezegeni hakkında şimdilik sadece meraklı bir bekleyiş ve umut var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik olarak 140 sene çok kısa bir zaman. Hele ki bir mürettebatı gönderirseniz. Siz ki tüm dünyanın Adem ve Havva'dan geldiğine inanıyorsunuz, en az 50-60 kişilik bir uzay keşfine çıkan mürettebat ve gene besleyip yumurtlayan doğuran kesilebilecek - uzayda tarımı yapılacak yiyecek vs. takviyelerle 140 sene sürecek bir yolculuğun kaldırılamayacağını düşünmüyorum :D Ha tabii ki o gün orada uzay gemisinin kaptanı olan kişi yarın bir diğer kişiye ölerek görevini devreder ama o mekik uçmaya devam eder ve günün birinde yeni gezegene varılıp Dünya'da olduğu gibi kolonileşmenin temelleri atılır. Tabii bundan önce bir 140 yıla indirsinler bakalım =)
Dostum emin ol o uçuşu yapabilecek konuma geldiğimizde uyutma kapsülü denen şeyi de icat etmiş olurlar. Sen neyden geldiğimizi düşün bunları düşünme boş ver.

Dostum emin ol o uçuşu yapabilecek konuma geldiğimizde uyutma kapsülü denen şeyi de icat etmiş olurlar. Sen neyden geldiğimizi düşün bunları düşünme boş ver.
Uyutma kapsüllerini de düşünmüştüm bunu yazarken dediğin gibi ama gerek bile yok aslında bu uçuşu gerçekleştirmek için onu ima etmeye çalıştım. Teknoloji bir noktaya geldikten sonra zaten gerisi kolay. İnsanlar hep basit düşünmeye odaklı veya bir insan ömrü üzerinden kurgular yapıyorlar halbuki işler hiç de öyle değil.

O kapsülleri yapmak varken neden maliyetleri daha da fazla artırsınlar ki senin dediğin şeyler hem alan hem de maliyet bakımından daha fazla tutuyor.

O kapsülleri yapmak varken neden maliyetleri daha da fazla artırsınlar ki senin dediğin şeyler hem alan hem de maliyet bakımından daha fazla tutuyor.
Bunlar çok basit bakış açıları yapmayın böyle size çok daha farklı bir perspektif sağlayayım. Tut ki böyle birşey yapıldı 100 sene içinde o teknolojiden çok daha hızlı gidebilen bir üst versiyonunu yapamazlar mı gene aynı kafa yapısıyla? Öyle bakarsak 140 senede varacaklarını düşünürsek arkasından gelen teknoloji bunu 70 senede yapabilecek hıza çıkartırsa ve ikinci bir böyle ekip uzaya gönderilirse; ilk gönderilen ekibi geçip daha önce oraya büyük olasılıkla varabileceklerdir. Bu şekilde bakıldığında ilk gönderilen ekip baştan gereksiz bir uzun yolculuğa çıkarılmış olur. Dolayısıyla bana maliyet, zaman, anlam gibi konuyu farklı yönlere çekebilecek noktalarla gelirseniz hiçbir zaman ( ışınlanmanın solucan delikleri ile gerçekleştirilmesi hariç ) bu yolculuğa başlanmaz. Önemli olan burada yapılması gerekli mi değil mi noktası? Dünya kurtarılamayacak hale geldiyse ve insanlık yok oluyorsa aynı Interstellar filminde çok rahat düşünülerek işlendiği gibi insanlık uzaya kaçmaya ve yeni bir ev bulmaya çalışacaktır.

Düşünsene Graham Bell de "nasıl olsa ileride cep telefonu yaparlar telefonu icat etmeme ne gerek var" diyormuş. Ne kadar mantıklı olur gördün mü.

Warp teknolojisini kotarabilirsek akşam 5 çayına yetişiriz.

NASA Warp Motoru İnşaa Etmeye Çalışıyor - Technopat
Tamamen teoriler üzerine kurulmuş, hatta teori kısmında bile sıkıntı yaşayan bir yolculuktan bahsediyoruz. Şuan ki evrimsel yapımız ve fizik kuramlarımızla bundan 100 yıl sonra bile teorilerdeki fantastik şeylere çok da yakın olacağımızı zannetmiyorum. Kaldı ki yaşadığımız gezegeni parazitler gibi sömüren ve yakın gelecekte yaşanmayacak bir yere çeviren bizlerin, gözlerimizi biraz daha yakın yere çevirip, yaşadığımız gezegenin ne kadar önemli ve mükemmel olduğunun biran önce farkına varmalıyız.

Tamamen teoriler üzerine kurulmuş, hatta teori kısmında bile sıkıntı yaşayan bir yolculuktan bahsediyoruz. Şuan ki evrimsel yapımız ve fizik kuramlarımızla bundan 100 yıl sonra bile teorilerdeki fantastik şeylere çok da yakın olacağımızı zannetmiyorum. Kaldı ki yaşadığımız gezegeni parazitler gibi sömüren ve yakın gelecekte yaşanmayacak bir yere çeviren bizlerin, gözlerimizi biraz daha yakın yere çevirip, yaşadığımız gezegenin ne kadar önemli ve mükemmel olduğunun biran önce farkına varmalıyız.

Bu söylediklerin, Interstellar hatırlattı bana. :)

Belki de orada yaşayanlar varsa bizden daha ileri teknolojileri olabilir ve 140 yıldan daha önce kendileri bize gelir yada şu gelip giden garip UFO ların içinde onlar mı var acaba.

Onlar değilse bile bizi oraya bırakmalarını söyleyebilirsek belki daha çabuk gideriz. Uzaylılar Dünya da gemi koşturuyor nasılsa :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı