Nasıl 2.4GHz hıza geçilir?

INEVITABLE

Hectopat
Wi-Fi 5GHz ve 2.4GHz destekliyor benim telefonumda 5GHz desteklediği için geçiş yapamıyorum. Kamera kurulumu yapacağım Wi-Fi ile ama kamera 5GHz desteklemediği için bağlantı kuramıyorum. İş yerindeyim modem ara yüzünden 5GHz kapatamıyorum. Telefonumdan geçiş yapabilme şansım var mı?

Modem arayüzünden 5 GHz ve 2.4 Ghz desteği açık mı kontrol ediniz. Eğer açık ise telefon üzerinden belirlediğiniz Wi-Fi şifresini girerek erişim sağlayabilirsiniz.
Amacınız 2.4 Ghz üzerinden bağlantı sağlamak ise Wi-Fi erişiminde 5 Ghz olanını telefondan kaldırınız ve 2.4 Ghz üzerinden erişim sağlayınız.

Kamera sistemi 5 Ghz desteklemiyor ise 2.4 Ghz üzerinden kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

Son düzenleme:
Wi-Fi adının üzerinde 5G ve 2.4 yazısı var modem arayüzüne erişemiyorum.

Telefonum şu anda Wi-Fi'ya 5G bağlanmış durumda modemde 2.4GHz açık ben sadece 5G hızdan 2.4e düşürmem gerekiyor.

Wi-Fi 5GHz ve 2.4GHz destekliyor benim telefonumda 5GHz desteklediği için geçiş yapamıyorum. Kamera kurulumu yapacağım Wi-Fi ile ama kamera 5GHz desteklemediği için bağlantı kuramıyorum. İş yerindeyim modem ara yüzünden 5GHz kapatamıyorum. Telefonumdan geçiş yapabilme şansım var mı?
Telefon 5GHz destekliyorsa 2.4GHz desteklemiyor anlamına gelmez. 2.4’e de bağlanabilirsiniz. Eğer görünmüyorsa modemde 2.4 kapalı demektir, arayüze bağlanıp açmanız gerekir ya da komple sıfırlama yapabilirsiniz modemden.

Telefon 5GHz destekliyorsa 2.4GHz desteklemiyor anlamına gelmez. 2.4'e de bağlanabilirsiniz. Eğer görünmüyorsa modemde 2.4 kapalı demektir, arayüze bağlanıp açmanız gerekir ya da komple sıfırlama yapabilirsiniz modemden.

Bakın Wi-Fi'de görünüyor 2.4e nasıl bağlantı yapacağım Wi-Fi'ya bağlandığımda direkt 5GHz oluyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-08-07-10-42-50-764_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-08-07-10-42-50-764_com.android.settings.jpg
    31,3 KB · Görüntüleme: 575
Bakın Wi-Fi'de görünüyor 2.4e nasıl bağlantı yapacağım Wi-Fi'ya bağlandığımda direkt 5GHz oluyor.
Şuan hem 2.4GHz hem 5GHz kullanıyorsunuz ikisini ayırabilirsiniz. Telefon duruma göre sizin yerinize seçiyor. Eğer modem arayüzünden ayırırsanız hangisine bağlanırsanız o aktif olur.

Son düzenleme:
Bakın arada böyle oluyor sadece 5G görünüyor ne modeme ne de modem arayüzüne erişebiliyorum telefondan manuel olarak 2.4GHz yapabilme şansım var mı?

Şu an hem 2.4GHz hem 5GHz kullanıyorsunuz ikisini ayırabilirsiniz. Telefon duruma göre sizin yerinize seçiyor. Eğer modem arayüzünden ayırırsanız hangisine bağlanırsanız o aktif olur.

Geç baktım kusura bakmayın işim çıktıda :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-08-07-10-50-31-361_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-08-07-10-50-31-361_com.android.settings.jpg
    31,2 KB · Görüntüleme: 227

Yeni konular

Geri
Yukarı