Nasıl altyazısız dizi izleyecek kadar iyi İngilizce öğrenilir?

Ho.

Kelime hazneni geliştir yeterli. Diğerleri tefekkür gerektiriyor. Çok iyi olmaz fakat fransız kalmaman için kelime hazneni geliştirmen yeterli.

Hocam benim en büyük sorunum kelime kelimeleri nasıl öğrenebilirim İngilizce-İngilizce
Sözlükleri anlayamıyorum sadece turengden mi öğreneyim ya-da ne yapabilirim kafam çok karışık kafayı yemek üzereyim.

Language Reactor'de kelime frekans listesi var oradan ilerleyebilirsiniz. Bilmediğiniz kelimelerle ilgili örnek cümleler ve çevirileri de var. Mükemmel değil ama kelime keşfetmek için iyi:

lr.png

Malum sitelerde calisiyor mu hocam?
En sık kullanılan kelimeler listesi languagereactor.com'da yayınlanıyor diğer siteler ile bir bağlatnısı yok. Tıklayınca örnek cümle gösteriyor.

Eklenti olan sadece youtube ve netflix'te çalışıyor.

PC'nizdeki videoları srt altyazı ile anlık çeviri özelliği ile izleyebiliyorsunuz. Kelimelerin üzerine gelince de çevirisini gösteriyor.

Son düzenleme:
En sık kullanılan kelimeler listesi languagereactor.com'da yayınlanıyor diğer siteler ile bir bağlatnısı yok. Tıklayınca örnek cümle gösteriyor.

Eklenti olan sadece YouTube ve Netflix'te çalışıyor.

PC'nizdeki videoları SRT alt yazı ile anlık çeviri özelliği ile izleyebiliyorsunuz. Kelimelerin üzerine gelince de çevirisini gösteriyor.

Malum sitelerden de IDM ile vs. bilgisayara indirilebiliyormuş diye duydum.

Hocam İngilizce alt yazılı izleyip bilmedigim her seyi not alip 1-2 cumle kurup ogrensem olmaz mi simdiye kadar oyle yapiyordum hiç usenmiyorum?

Hocam İngilizce alt yazılı izleyip bilmedigim her seyi not alip 1-2 cumle kurup ogrensem olmaz mi simdiye kadar oyle yapiyordum hiç usenmiyorum?
Olur tabiki hocam. Bu eklentiler bu süreci kolaylaştırmak için var zaten. Böyle daha da zor olur derseniz düz not alıp tekrar yapmak da aynı yere çıkar.

Peki sadece okuyarak ve dinleyerek gelisebilir miyim?

Anlama olarak evet. Yazma ve konuşmayı ayrıca çalışmak gerek. Tabii anlama bunu destekliyor.

Not alma ve sistemli çalışma tabii bunu hızlandırır. Bilmediğiniz kalıpları not alıp bunlarla yazma pratiği yaparsanız onu da destekler.

Son düzenleme:
Eğer dinlediğin herhangi bir içeriğin %70-%80'ini anlıyorsan yeterli. Dizi izle, kitap falan oku. Bilinçaltında öğreneceksin yavaş yavaş.

Geri
Yukarı