Nasıl arkadaş edinilir?

mehmet665

Attopat
Daha fazla  
Liseyi açıktan okuyorum. Orta okul arkadaşlarımla liseye geçtikten sonra görüşmedik. Nasıl bulabilirim arkadaş çevresi?

Ah be abi liseye yeni geçtim okulunun kapanmasına 1 ay kalmış halâ arkadaşım yok benim de.

Ah be abi liseye yeni geçtim okulunun kapanmasına 1 ay kalmış halâ arkadaşım yok benim de.
Az kaldı sabret kanka derslerine odaklan kendine bir dost edinirsin illa ki. Benim de gerçek dediğim bir dostum yok tatil için gün sayıyorum :D.
Liseyi açıktan okuyorum. Orta okul arkadaşlarımla liseye geçtikten sonra görüşmedik. Nasıl bulabilirim arkadaş çevresi?
İşe gidersen belki ordan çevre yapabilirsin. Aklıma sadece bu geliyor çünkü okul dışında çevre yapmak gerçekten zor.

Arkadaş edinmek istediğiniz çevreyle alakalı bir durum. Kursa gidersiniz orada arkadaş edinebilirsiniz, kütüphanede arkadaş edinebilirsiniz, internetten (oyun, forumlar, çeşitli toplantılardaki görüntülü görüşmeler vs. ile) arkadaş edinebilirsiniz. Kısaca arkadaş çok yerden edinebilirsiniz veyahut seçici ve ketum biriyseniz hiç (denecek kadar az) edinemeye de bilirsiniz.
Bir hocamızın dediği gibi: Hangi ürün çok bilinir?
1- Reklamı çok olan.
2- Kaliteli olan ama ne kadar kaliteli olursa olsun onu lanse edemiyorsanız sadece pazarda onu görenler ve onların anlattıkları bilir.
İnsanda biraz böyledir. Çok kalifiye, kaliteli biri olsanız dahi sizden kimsenin haberi yoksa ancak yazmalarınız varsa ölünce birilerinin haberi olur. Tabi o da onları yayan olursa. Oysa kendi reklamını yapanları herkes tanır. Kalifiye olsa da olmasa da tanınmışlığı ile onu tercih etmeyenler olsa da o tercih etmesi gereken kişileri bilir. Ama kalifiye ve kaliteli bir insan olursa hem tanınmışlığı ve tercih edilirliği hem tercih etmesi gerektiği kişileri bilir. O yüzden gençler önce kalifiye ve kaliteli biri sonraysa kendinizi iyi tanıtan biri olun. Zira kalifiye ve kaliteli olmayan kişiler sempatik ama sığ iletişimle bir yere kadar idare edebilirler.

Fakir değilsen, eline para geçiyorsa yapma şansın var. Belli ki sosyalleşmeye meyilli değilsin benim gibi. Para da yoksa benim gibi evde oturur durursun. Ben de açıktan okudum, üniversiteye gitmeye korkuyorum.

Geri
Yukarı