Nasıl asker olabilirim?

Orhandr

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, şu an 19 yaşındayım ama ocakta 20 olacağım. Çocukluktan beri asker olma hayalim var fakat çevresel faktörler olsun yaşadığım ortam dolayısıyla ne askeri lise ne de harp akademisi sınavına girebildim. Harp akademisi için son yaş 20 diyorlar yani o artık benden geçti gibi. Başka bir yolu var mıdır bunun. Aranızda asker olan var mı? Veya besyo okuyup bitirsem askerliğimde geçebilir miyim rütbeli olarak kadroya. Bu konuda bilgisi olanlar bana yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, şu an 19 yaşındayım ama ocakta 20 olacağım. Çocukluktan beri asker olma hayalim var fakat çevresel faktörler olsun yaşadığım ortam dolayısıyla ne askeri lise ne de harp akademisi sınavına girebildim. Harp akademisi için son yaş 20 diyorlar yani o artık benden geçti gibi. Başka bir yolu var mıdır bunun. Aranızda asker olan var mı? Veya besyo okuyup bitirsem askerliğimde geçebilir miyim rütbeli olarak kadroya. Bu konuda bilgisi olanlar bana yardımcı olabilir mi?
Harp okulları FETÖ den sonra kapandı diye hatırlıyorum hocam. Askerlik zamanınız gelince soruyor Komanda olmak istiyormusunuz falan filan oradan ona göre seçim yaparsınız.

Sözleşmeli er olduktan sonra uzman erbaşlığa geçiş yapabilme şansınız var.

Sanırsam askerliğin süresi bitince kalacak mısın yoksa gidecek misin diye soruyorlar diye biliyorum.
Hocam o eskidendi artık sadece sözleşmeliler sen alıyorlar.

2. 6 Ay'a kaldığın zaman belli bir süre sonra takım/bölük komutanınız sorar veya siz sorarsınız yardımcı olurlar. Oradan sözleşmeli er'e müracaat edip sonrasında uzman çavuşluğa kadar gidersin.

2. 6 Ay'a kalmak mülakatlarda ilave puan veriyor diye biliyorum.
2. 6 Ay'da asgari ücret alıyorsunuz.

Harp okulları fetöden sonra kapandı diye hatırlıyorum hocam. Askerlik zamanınız gelince soruyor komanda olmak istiyor musunuz falan filan oradan ona göre seçim yaparsınız.

Askeri liseler kapandı fakat harp okulları kapatılmadı. Fakat hepsi MSÜ'ye bağlı. Üniversite sınavından yüksek puan alıp tercihinize göre harp okullarına gidebiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı