Nasıl bilimsel bilgi bulabilirim?

Ne istiyorsunuz belli değil. "İnsanlar, ekonomi falan" dediğimiz konular çok geniş alanlar. Rastgele giderek bilgilere ulaşamazsınız.

Araştırma yapmayı öğrenmek istiyorsanız bu farklı bir konu. Onunla ilgili ayrı tavsiyeler gerekecektir.

Buradan bir şey bulamyorsanız ya araştırmayı bilmiyorsunuzdur ya da neyi aradığınızı bilmiyorsunuzdur.
Konunun başında dedim: "Nasıl arama yapabileceğimi tarif edebilir misiniz".
Lütfen en baştan okuyarak yazalım.

Wkipedia / bilim kısmında sizin istediğiniz, merak ettiğiniz tüm konularla ilgili bilimsel aratmaları yapabilirsiniz. Örneğin ING wikipedia'da "LED" yazdığınızda LED'lerin tüm teknik özellikleri karşınıza çıkar, NASA ile ilgili son araştırmalar da wikipedia'dan aranabilir. Bilim ve Teknik Dergisi'nin veya yabancı kaynaklı tüm bilim dergilerinin nette ücretsiz makaleleri bulunabiliyor, bunlara da erişip onları netten okuyabilmek mümkündür. Kolay gelsin.

Ne internetten ne de kitaplardan bilimsel bilgiler bulamıyorum. Nasıl arama yapabileceğimi tarif edebilir misiniz?

Bilimsel bilgiden kastım. Rastgele bir böceğin bitkinin adı değil. Bilimsel bilgiden kastım bilimsel araştırmalar, deneyler, anketler, istatistikler.

Kitapta tavsiye edebilirsiniz.
Denk geldiğiniz bilimsel bilgileri burada da paylaşabilirsiniz.

Ben teorik şeyler ile ilgilenmiyorum. İnsanlar, ekonomi falan. İşime yarayacak bilgiler arıyorum.

İnsan, ekonomi üzerine bilimsel bilgi arıyorsanız bunların şemsiye adı üzerinden gidin yani sosyal bilimlerden, sosyal bilimler dergisi edinin.

Kaynağa dayalı olan bilimsel bilgiler veriyor ve tartışma yaratan konuları cevaplıyor.
Yanlı natüralistler onlar. Kendi görüşlerini katıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı