Nasıl bir iş yapmak isterdiniz?

Sciuga

Decapat
Herkese iyi, sağlıklı günler. Bu konuyu açma sebebim burada yaşı küçük ve genç yaşlarında olan çok kişi var. Başlıkta tam anlatamadım o yüzden biraz detaya gireceğim. Üniversite okumadınız ya da okuduktan sonra mezun oldunuz fakat bir işe giremediniz diyelim. Elinizde bir miktar para var veya kredi çekip bir işe gireceksiniz diyelim. Bitcoin, dolara yatırma vs. bunlar gibi değil de ortaya bir şey koyup yaratıcılık ve hayalgücü esasında hangi işi yapmak isterdiniz? Bu konuyu açmamdaki bir sebepte belki genç bir kardeşimiz ileride bu durumda olacak ve girişim yapmayı seven birisi olarak bir işe/uğraşa başlayacak. Peki siz ne yapmak isterdiniz?

Lütfen troll yapmayalım, teşekkürler.

Ben hangi iş olursa olsun girişim yaparak kendi işimin başında olmak istiyorum. Zaten mezun olunca da biraz para biriktirip tamamı ile kendi işimi kurmak en öncelikli hedefim. Kendi mesleğim olan mühendisliği tasarım şeklinde işleten bir iş sahibi olmak isterim.

Olduğum yerde bir şeyleri değiştirebilmeyi isterdim.

Sırf bu yüzden 17 yaşımda siyasete girdim ve gençlik kolları başkanı oldum. Tabii o zamanlar çok saf bakıyordum bu olaylara. Sonra fark ettim ki oradaki herkesin amacı kendi menfaati. Bunu değiştirebilirim diye düşünüp 2 yıl daha devam ettim fakat çark öyle bir kurulmuş ki, çomak sokanı orada tutmuyorlar.

Şimdi başka seçeneğim olmadığından istemeyerek de olsa, en istediğim bölüm olan yazılımı okuyup, olabilecek en kısa sürede kendi işimi kurma hayalim var.

Vasıfsız, menfaatçi yöneticilerden o kadar nefret ediyorum ki, bu kişileri denetleyebileceğim ve ceza almalarını sağlayacağım bir mesleğim olsun isterdim.

Herkese iyi, sağlıklı günler. Bu konuyu açma sebebim burada yaşı küçük ve genç yaşlarında olan çok kişi var. Başlıkta tam anlatamadım o yüzden biraz detaya gireceğim. Üniversite okumadınız ya da okuduktan sonra mezun oldunuz fakat bir işe giremediniz diyelim. Elinizde bir miktar para var veya kredi çekip bir işe gireceksiniz diyelim. Bitcoin, dolara yatırma vs. bunlar gibi değil de ortaya bir şey koyup yaratıcılık ve hayalgücü esasında hangi işi yapmak isterdiniz? Bu konuyu açmamdaki bir sebepte belki genç bir kardeşimiz ileride bu durumda olacak ve girişim yapmayı seven birisi olarak bir işe/uğraşa başlayacak. Peki siz ne yapmak isterdiniz?

Lütfen troll yapmayalım, teşekkürler.
F16 pilotu olmak isterdim ama boyum 3cm uzun :( .

Geri
Yukarı