Nasıl bir Türkiye isterdiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Norveç güzelliği(zaten mükemmel bir doğamız var ama insanlarımız çöp ediyor)Amerika ekonomisi. Ve bilinçli insanlar.

Enflasyonun hissedilemeyecek bir seviyede olduğu, ekonominin düzeldiği, bilgisayar parçalarında stok sorunu olmayan ve araba fiyatlarının 1 yılda 100k lira artmayan bir Türkiye isterdim.

İnsanların birbirine saygı duyduğu,hiçbir şey bulamasalar bile cinsiyetleri ile ayrışmadıkları.İnsanların birbirlerini kusurları ile eksikleri ile yargılamadığı,kadın ve erkeğin iki ayrı kutup değil de bir bütün olduğu,dürüst insanların çoğunlukta olduğu,eğitimde gerçek anlamda başarılı olunduğu bir Türkiye.Normal bir insanın her türlü ihtiyacını karşılayabildiği bir ülke.

Bizim insanımızın derdi sevişememek.

Herkes şöyle rahat rahat sevişse pamuk gibi olacak tüm ülke =)
İşte aradığım yorum budur. Tüm benliğimle katılıyorum size hocam.
Pazartesi günü sevgilimle sahilde oturuyorduk zabıta gelip düzgün oturmamız yönünde bizi uyardı inanılmaz sanarsın ülkeye şeriat geldi.

Sen öylesin diye herkes öyle değil. Dün başka bir konuya bende bu durumu savunmuştum ama bu olmadığı anlamına gelmiyor. Bilmem hiç CS veya Lol oynadın mı?
Şimdi anladım. Çünkü benim çevremdeki yaşıtlarım da çok nadir küfür ediyor. CS:GO ve LoL oynamadım ama çok küfür edildiğini biliyorum.

İlk önce suriyeliler gitsin ondan sonra karar veririz nasıl bir ülke istediğimizi ülke zaten suriyeliler için kurulmuş gibi Allah aşkına bir çözüm bulsunlar

Şimdi anladım. Çünkü benim çevremdeki yaşıtlarım da çok nadir küfür ediyor. CS:GO ve LoL oynamadım ama çok küfür edildiğini biliyorum.
Öyle. Çocuk berber kötü kesti diye berbere bileniyor, oyunda başkasına ana avrat sövüyor. Babası istediği şeyi almadı diye ona bileniyor, oyuna geçip sövüyor. Annesi ev işi yaptırdı diye ona bileniyor, oyuna geçip sövüyor, izlediği yayıncının yayınına gidip tirty van şakaları atıp yine ana avrat yazıyor, ban yiyince yayıncıya bilenip oyuna geçip sövüyor, karşı takımdaki adam onu öldürdü diye ona bileniyor, takım arkadaşlarına sövüyor. Maalesef her 12 yaş çocuğun aydın kimlikler olduğu söylenemez. Aynı şekilde benim yaş grubu da öyle. 16'yım. Bizde sıkıntı çekiyoruz :D

Öyle. Çocuk berber kötü kesti diye berbere bileniyor, oyunda başkasına ana avrat sövüyor. Babası istediği şeyi almadı diye ona bileniyor, oyuna geçip sövüyor. Annesi ev işi yaptırdı diye ona bileniyor, oyuna geçip sövüyor, izlediği yayıncının yayınına gidip tirty van şakaları atıp yine ana avrat yazıyor, ban yiyince yayıncıya bilenip oyuna geçip sövüyor, karşı takımdaki adam onu öldürdü diye ona bileniyor, takım arkadaşlarına sövüyor. Maalesef her 12 yaş çocuğun aydın kimlikler olduğu söylenemez. Aynı şekilde benim yaş grubu da öyle. 16'yım. Bizde sıkıntı çekiyoruz :D

Affedersiniz ancak amacınız nedir bunu yazarken? Anlamını biliyorsunuzdur umarım yazdığınız kelimenin.
Mutlu olmak istiyorum dedim????

Bunun ne sakıncası olabilir ki, iyi misiniz hocam?

Açıkçası ramazanda restoranların kapalı olup teravih namazanlarının açık olması, laik bir ülke olmaktan çıkarıp belli bir kesmin yaşam biçimini bize dayatıyorlarmış gibi hissettiriyor.
Hangi restoran kapalıymış hocam? Kaç kez ramazanda gidip öğlenleri yemek yedim restoranlarda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı