Nasıl ciddi anlamda ders çalışılır?

HKHBHKK APORIQ

Decapat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ders çalışmamı olumsuz etkileyen etmenler:
  • Şahsi odam olmaması (kendi görüşüm; yattığım odada kardeşimin kıyafetleri, bir dikey süpürge ve tuvalet kağıtları var; ayrıca masanın yanındaki sandalyenin ayağı tam halının kenarına denk geliyor.
  • +Ailem böyle bir odada çalışmaya zorluyor.
  • Ailemin ne yapacağı belli olmadığı için program ayarlayamıyor/kuramıyor/düzenleyemiyorum.
  • Psikolojim günün nasıl geçtiğini bile anlayamayacak kadar kötü, şu an bunu ne ara yazdım onu sorguluyorum.
  • Gelecekle alakalı hayallerimden ve düşüncelerimden çıkamıyorum.
  • Ailem destek vermiyor.
Cidden nasıl 24 dakika içinde TYT matematik çözüp nasıl 39 D 1 Y yapıyorlar?

Ders çalışmamı olumsuz etkileyen etmenler:
  • Şahsi odam olmaması (kendi görüşüm; yattığım odada kardeşimin kıyafetleri, bir dikey süpürge ve tuvalet kağıtları var; ayrıca masanın yanındaki sandalyenin ayağı tam halının kenarına denk geliyor.
  • +Ailem böyle bir odada çalışmaya zorluyor.
  • Ailemin ne yapacağı belli olmadığı için program ayarlayamıyor/kuramıyor/düzenleyemiyorum.
  • Psikolojim günün nasıl geçtiğini bile anlayamayacak kadar kötü, şu an bunu ne ara yazdım onu sorguluyorum.
  • Gelecekle alakalı hayallerimden ve düşüncelerimden çıkamıyorum.
  • Ailem destek vermiyor.
Cidden nasıl 24 dakika içinde TYT matematik çözüp nasıl 39 D 1 y yapıyorlar?

Diğer mesajlara bakmadım direk kendi fikrimi söylüyorum gün içinde kütüphanede çalışmanı öneririm başka rahat edemezsin bir de çalışırken pomodoro tekniği kullan 25 dk çalış 5 dk mola ver 3-5 pomodora yaptıktan sonra 15-30 dk mola ver.

Diğer mesajlara bakmadım direk kendi fikrimi söylüyorum gün içinde kütüphanede çalışmanı öneririm başka rahat edemezsin bir de çalışırken pomodoro tekniği kullan 25 dk çalış 5 dk mola ver 3-5 pomodora yaptıktan sonra 15-30 dk mola ver.
Pomodoro tekniği kişiye özel hocam ben verim alamamıştım.

Zaten bu kafayla hiçbir formül ezberleyemezsiniz mühendislik öğrencisiyim ve gördüğünüzün 3-4 katı formül görüyorum ezberlemem mümkün değil bu formülleri sorularda yerine yazıp kullanmadıktan sonra kafana yerleştiremezsin.
Ben yazılım okumayı düşünüyorum hocam, daha çok yabancı dil ve matematik lazım olacak gibi duruyor. Komplike bir durum ortaya çıkmazsa tabii.

Pomodoro tekniği boş. Bana göre çünkü 25 dk ile hiçbir şey öğrenilmez.
Bir de aklın ful başka şeylere kayıyor. O kadar ara verme ile.

Mola versem bile aklım derste kalmıştı hocam geçen sene denedim.

Yazılım mühendisliği bu iki dersten oluşmuyor. Aslında hiçbir mühendislik sadece matematik ve fizik değil.
Biliyorum ama meslek yapmaya başlayınca daha çok lazım olacaklar onlar değil mi?

Biliyorum ama meslek yapmaya başlayınca daha çok lazım olacaklar onlar değil mi?
Üniversiteyi bitirmeden mesleğine başlamıyorsun.
Ayriyeten şurdaki derslerden hiçbirini sadece fizik ve matematikteki formülleri su gibi bilerek geçemezsin:
1715621589270.png

Pomodoro tekniği boş. Bana göre çünkü 25 dk ile hiçbir şey öğrenilmez.
Bir de aklın ful başka şeylere kayıyor. O kadar ara verme ile.

Pomodoro tekniği kişiye özel hocam ben verim alamamıştım.

Verim ben gayet güzel alıyorum şahsen 5dk molada konuyla alakalı hiçbir şey düşünme bir de şimdi üniversite sınavını bilmediğim için mesela 1 pomodoroda bir konu biritmeye çalış bilmiyorum oluyorum.

Verim ben gayet güzel alıyorum şahsen 5dk molada konuyla alakalı hiçbir şey düşünme bir de şimdi üniversite sınavını bilmediğim için mesela 1 pomodoroda bir konu biritmeye çalış bilmiyorum oluyorum.
Bahsettiğim gibi kişiye özel.

1715621689278.png

Gördüğüm dersler 1.sınıf 2.yarıyıl itibariyle bu şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı