Nasıl dağıtım değiştirilir?

Ben şunu soruyorum: Şuan kullandığım dağıtımın alanını ve EFI bölümünü Linux Mint kurulumunda seçip sil ve kur diyebilir miyim? Yani önce şuan kullandığım dağıtımı silmem lazım mı?

Ben de buna cevap verdim zaten. Önceki dağıtımı kaldırmak için özel bir işleme gerek yok. Kurulum sırasında PopOS'un kurulduğu kök dizini seçeceksin, bu bölümü kök dizin olarak atayıp, kurulum seçeneklerinden bu bölümün biçimledirilmesini de seçeceksin. Böylece önceki dağıtımın verileri kalmayacak.

EFI bölümü için bunu yapamazsın, eğer başka bir işletim sistemi ile dual boot olarak kullanıyorsan, diğer işletim sistemi de açılamaz olur. Bu sebeple EFI disk bölümünü yukarıda anlattığım gibi ayarlayıp, sonra da paylaştığım bağlantıdaki araçla kullanılmayan EFI girdisini sileceksin.

Eğer diskte tek dağıtım varsa, diski sil ve kur seçeneğini kullanabilirsin.

Ben de buna cevap verdim zaten. Önceki dağıtımı kaldırmak için özel bir işleme gerek yok. Kurulum sırasında PopOS'un kurulduğu kök dizini seçeceksin, bu bölümü kök dizin olarak atayıp, kurulum seçeneklerinden bu bölümün biçimledirilmesini de seçeceksin. Böylece önceki dağıtımın verileri kalmayacak.

EFI bölümü için bunu yapamazsın, eğer başka bir işletim sistemi ile dual boot olarak kullanıyorsan, diğer işletim sistemi de açılamaz olur. Bu sebeple EFI disk bölümünü yukarıda anlattığım gibi ayarlayıp, sonra da paylaştığım bağlantıdaki araçla kullanılmayan EFI girdisini sileceksin.

Eğer diskte tek dağıtım varsa, diski sil ve kur seçeneğini kullanabilirsin.
Teşekkür ederim hocam. Ben önce Pop!_OS'i kaldırıp sonra Mint kurmaya karar verdim. Yeni bir konu açıyorum şimdi yardımcı olur musunuz silmem konusunda? Sizi de etiketliyorum.

Masaüstü ortamını cinnamon yapman senin isteğini karşılamaz mı? Mint geçmek yerine cinnamonu da test etmiş olursun?

Yeni konular

Geri
Yukarı