Nasıl daha iyi futbol oynarım?

cizbizkofte

Zeptopat
Daha fazla  
168 169 boylarındayım, 15 yaşındayım ve forvet olmak, goller atmak istiyorum, vazgeçilmez olmak istiyorum ama olamiyorum. Oynadığım bir kulüp yok okulda çıkışta arkadaşlarla oynuyoruz arada. Çalım yeteneğim açık söylemek gerekirse kotu 10/3 falan ama calim atamiyorum demiyorum atıyorum ama çok da değil fiziğim orta 10/4 veya 10/5 51 kilo falanım şutlarım da 10/5 veya 10/6, cok sert sut atamiyorum ama 1'e 1 de 100 %60 100 %70, o topu kaleye atarim beslik arasi bazen de yaniltmayla yaparim, bir şekil atabilirsem atarim ve top kontrolum iyidir 10/6 falan, hizim da iyidir 10/6 veya 10/6,5, genelde topa bakarak oynuyorum bu yuzden sahayi pek kontrol altina alamiyorum bu hatalarimdan biri ama topsuz alanda iyiyim, oyunu iyi goruyorum ve kendime poziyon yaratabilirim, okul turnuvalarinda oynamak istiyorum ama oynayamiyorum, benden iyileri var, okuldaki en iyi futbolcu olmak istiyorum, evde antrenman yapiyorum kendime kucuk bir top yaptim onunla oynuyorum, pek cesaretli oynayamiyorum kizarlar rezil olurum falan filan diye o yuzden top bana gelince pas atmaktan başka bir şey yapamiyorum, uzaysal farkindalik diye bir şey buldum onun hakkinda arastirma yapiyorum ve ustune yogunlasiyorum. Nasıl daha iyi futbol oynarim?

Her şeyden önce aşman ve kendine sorman gereken bir kaç soru var.
pek cesaretli oynayamiyorum kizarlar rezil olurum falan filan diye
Bunu kendin için mi istiyorsun yoksa başkaları için mi?
vazgeçilmez olmak istiyorum ama olamiyorum.
Bu olabilecek bir şey, ancak çokta zor olacağını biliyor ve buna hazır mısın?
bir şekil atabilirsem atarim
Neden bir şekil? Daha çok çalışıp tamamen 'atarım' diyemez misin?

Gibi gibi ve gibi sorular. Her şeyden önce ne istediğini bilmek yapmaya kalkışacağın şeyden daha iyidir emin ol.

Bilgili bir hocanın kulübüne yazılmanız en iyi tercih olacaktır. Evde falan zor gelişir futbol.
benim kalp kapakciklarinda acikliklar var kucuk kucuk onceki yil gitmedim doktora bu yil giderim belki o yuzden cabuk yoruluyorum bi tik ailem pek kulube yazdirma tarafinda degil o yuzden evde calisiyorum

Her şeyden önce aşman ve kendine sorman gereken birkaç soru var.

Bunu kendin için mi istiyorsun yoksa başkaları için mi?

Bu olabilecek bir şey, ancak çok da zor olacağını biliyor ve buna hazır mısın?

Neden bir şekil? Daha çok çalışıp tamamen 'atarım' diyemez misin?

Gibi gibi ve gibi sorular. Her şeyden önce ne istediğini bilmek yapmaya kalkışacağın şeyden daha iyidir emin ol.

Diyelim ki bu sorulari cevaplandirdim kafada bitirdik bu sorulari nasıl gerceklige donuşturebilirim?

Diyelim ki bu sorulari cevaplandirdim kafada bitirdik bu sorulari nasıl gerceklige donuşturebilirim?

Çalışarak ve hayalinin peşinden başka nasıl yollarla gidebileceğini araştırarak. Sürekli çalışmak dışında elinden bir şey gelmez. Spor yap, koşu yap, sağlık sorunun varsa erkenden hallet ve daha fazlası. Kısacası çalış ve çabala.

Geri
Yukarı