Nasıl daha iyi şoför olunur?

Tamamen pratik hocam. Süre süre alışıyor insan. Ben dar yerlerde genelde kendimi en sol tarafa yakınlaştırabildiğim kadar yakınlaştırıyorum öyle gidiyorum.

Herkesin dediği gibi pratik yapa yapa gelişiyorsunuz hocam araba nereye sığar nereye nasıl yanaşırım gibi şeylere yavaş yavaş alışıyorsunuz. Arkadaşlarınızı darlamaya bir süre daha devam edin 😀

Hocam mesela park yapacakken ön taraf kurtarır mı diye sürekli arkadaşlarımı darlıyorum.
O zamanla oturacak bir farkındalık şimdilik ileri doğru değil de geri geri park yapman daha doğru aynadan bakarak görerek park yaparsın, arabayı çizmen mümkün olmaz.

Arkadaşlar iyi akşamlar. Ehliyeti alalı 4-5 ay oldu az çok kullanıyorum ama sokaklar ve dar yerlerden tırsıyorum. Nasıl daha başarılı olabilirim?

Trafikte panik oluyor isen bundan kurtul yola hakim ol ani şeylerde soğukkanlı olup hamle yap bunu kendin trafiğe kapalı alanda deneyebilirsin fren mesafeni güzelleştir oturma pozisyonun çok rahat ve güzel olsun paralel park dene arabanın büyüklüğünü hesapla ve her gün biraz tek başına araba ile çık alışırsın inşallah

Geri
Yukarı