Nasıl ders çalışılmalı?

YouTube'dan pomodoro yayınlarına katıl, yayını açan kişi ile birlikte dersin başına otur. Yayında ne zaman dersin biteceği ve ne zaman mola geleceği vs. yazar. Bu, benim ders çalışmamı sağlayan tek şey, yoksa çok tembel bir insanım.

Eyvallah. Erteleme oluyor, erteleyince de bir daha doğrulamıyorsun. Keyfiyen başlarım devam edebilirsem ne mutlu.
Herkese teşekkürler, en azından yol haritamı tekrar gözden geçireceğim.

Dostum özelden ulaşmak istersen... Buradayım. Ama bu platformda nasıl mümkün olur bilmiyorum.
Ders çalışmanın 1.kuralı severek çalışmak. Bu başka türlü olmaz çünkü. Ben 7 ay boyunca evde çalıştım (dershane kaydım vardı düzgün çalışmaya başladığımdan beri dershanedeki 1 derse bile girmedim. Okula gidiyordum ama o da haftada 2 gündü karantina yüzünden. Ve çok verimli çalışabiliyordum özellikle ilk birkaç ay.
Ama temelin yok anladığım kadarıyla. Temelinin olmadığı konularda iyi olmak gerçekten zordur seni anlarım ama gerçekten sevip sevmediğine gelirsek sevmiyorsun. Öncelikle neden ders çalışmalıyım sorularına sebepler bulmalısın. Bu sebeplerin sonuçlarını da kafanda tart.
Ders çalıştın iyi bir üniversite kazandın sonra ne yapacaksın bunları da değerlendirmelisin.
Ondan sonra da günlük (özellikle günlük) program oluşturmayı dene. Haftalık program hazırlarsan çok zor götürürsün (denendi onaylandı).
Eksiklerini de iyi belirle. Her şeyde eksiksen her şeyin temelinden çalışmaya başla.
Şimdi bugün bile başlayabilirsin çünkü daha 4 ay var hala bir şeyler yapılabilir. Benim bir tanıdık 3 aylık çalışmayla ygs-lys'de 100 bine girmişti. (eşit ağırlık)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı