Nasıl düzenli uyunur?

Sabah 4-5'lere kadar duruyorum. Geleceği, okulumu, ailemi düşünmekten uyuyamıyorum. Sadece yorulunca uyuyabiliyorum. Bir tavsiyesi olan var mı? Yorgunluk getirebilecek hangi şeyler var?
Psikoloji gitmiş psikoloji. Onları düşünmekten kafayı yedim bende. Çok takıntılı biriyim. İlaç kullanıyorum.

Daha neyi bekliyorsun? Psikolojik tedavi lazım sana. İyice kafayı yemeden git.

Şahsi görüşüm böyle. Veya sadece uyku düzenin bozuktur. Psikiyatri onu da halleder.

Aynı benim gibi bünyen alışmış. Ben de o saatlere kadar oturup, sabah 8 gibi uyanıyorum. Uyanmakta zorluk çekmiyorum. Fakat ben de çok şikayetçiyim. Boy uzamam durdu çünkü.

Geceleri yatmadan önce şınav ve mekik çekmeyi deneyebilirsiniz.

Bilgisayar oynayarak uyuyabiliyorum zaten o da sabah 5'e kadar buluyor.

Bilgisayar oynadıkça kafa yorulduğu için uyuyabiliyorsunuz ama spor yapsanız daha erken uyursunuz çünkü vücut hiçbir şey yapmadığı için gün içinde enerji vücutta kalıyor ve bu enerjiyi bilgisayarda kullanıyorsunuz. Spor yapın az da olsa vücudunuzu yoracak şekilde. Geri kalan enerjinizi de bilgisayarda harcayın ve saat gece 1 olmadan önce yatın düzeltmek istiyorsanız uykunuzu. Bir de papatya çayı da çok işe yarıyor deniyor deneyin isterseniz.

1 gün uyumayın akşam 7'de yatın sabah 5 te kalkarsınız
Denedim ama dayanamıyorum.
Psikoloji gitmiş psikoloji. Onları düşünmekten kafayı yedim bende. Çok takıntılı biriyim. İlaç kullanıyorum.

Daha neyi bekliyorsun? Psikolojik tedavi lazım sana. İyice kafayı yemeden git.

Şahsi görüşüm böyle. Veya sadece uyku düzenin bozuktur. Psikiyatri onu da halleder.

Psikiyatristin etkisi oluyor mu ilaçlar ile birlikte?

Gün boyu aktif ol, alışverişe sen gidebilirsin, ev işlerinde yardımcı olabilirsin, kitap okuyamıyorsan belgesel vs. izleyebilirsin. Yeni hobiler edinebilirsin, bir konu ile ilgili net te araştırma yapabilirsin. Beynin başka şeylerle meşgul olsun. Çok oyun oynamak stres, sinir yapar.

Yeni konular

Geri
Yukarı