Nasıl düzenli uyunur?

Psikiyatristin etkisi oluyor mu ilaçlar ile birlikte?
Bende duygudurum bozukluğu var. İlaç kullan. Utanılacak bir şey yok. Ben 4 yıldır kullanıyorum aktif olarak. Uyku düzeni için bir kişi hastanede yattı ben psikiyatri hastanesinde yatarken. Merak etme ilk ilaç deniyorlar deneme tahtası gibi. Sonra ilaçlar oturdu mu insan rahatlıyor. Benim ilaç kullanma sebebim psikolojim tekrardan bozulmasın diye. 10-15 tane hap içiyorum günlük. 🤪 Ama gerçekten çok zor bir hastalık.

Aman aman! Kafayı yedim ben. Engelli raporu bile verdiler.

Ben bir kere yani 5 yıl önce ilaç içmedim içmedim acısı bir yıl sonra çıktı. Vaktin varken teşhis koysunlar.

Uyumadan önce sana her şeyi unutturacak sakin bir müzik dinle. Mesela akşam 22:00 da yatmayı denesen gerekirse 1 saat boyunca yatakta bile dönsen en sonunda uyumuş olacağını düşünüyorum. Yine de tahminimce konuyu açmadan önce bunu da denemişsindir. Benim de farklı bir sorunum var. Yatağım dışında bir yerde uyuya kaldığımda beni yatağıma gitmem için uyaran aileme kızıyormuşum. Hatta ayağa kalkıp başka odaya da gidiyormuşum. Umarım sadece yaptıklarımı unutmuşumdur. Ne zamandır uyku düzenin bu şekilde?

Uyumadan önce sana her şeyi unutturacak sakin bir müzik dinle. Mesela akşam 22:00 da yatmayı denesen gerekirse 1 saat boyunca yatakta bile dönsen en sonunda uyumuş olacağını düşünüyorum. Yine de tahminimce konuyu açmadan önce bunu da denemişsindir. Benim de farklı bir sorunum var. Yatağım dışında bir yerde uyuya kaldığımda beni yatağıma gitmem için uyaran aileme kızıyormuşum. Hatta ayağa kalkıp başka odaya da gidiyormuşum. Umarım sadece yaptıklarımı unutmuşumdur. Ne zamandır uyku düzenin bu şekilde?

2-3 haftadır veya daha fazla.

Geceleri stresten uzak dur hatta günboyu stresten uzak dur özellikle geceleri daha rahat olman lazım, düşünceli olmaman lazım. Rahatlamak için hayal kurabilirsin, mutlu anılarını düşünebilirsin. Ha yine de rahatlayamıyosan ASMR videolar tavsiye edebilirim. Şunu da belirteyim eğer o an için stresli bir durumun varsa ne yaparsan yap yine de stresten kurtulamayabilirsin ama elinden geldiğince depresiflikten uzak dur çünkü vücuda da zararlı. İkinci tavsiyem sabah uykunu çok alma yani 10 saat gibi falan uyuma. Üçüncü ve son tavsiyemde geceleri uyuman gereken zamandan asgari 30dk 1 saat önce teknolojiden ve dikkatini dağıtacak şeylerden uzak dur özellikle telefondan çünkü dikkatinin uykuda olması lazım.

Sanırım sınavlardan sonra canlı derslere girmemişim. Sonradan canlı derslerin karneye etki ediğini öğrenmiştim. Ondan sonrada artık sınıfta kalma korkusu başladı, hala da sürüyor.
Gördüğüm bilgiler kadarıyla 8. sınıf olmanız yüksek ihtimal. Size tavsiyem eğer notlar hala verilmediyse derslerde aktif olarak katılım sağlamanız. Yine de fazlaca oyun oynadığınızdan dolayı olmaya da bilirsiniz. Kaçıncı sınıfsınız?

Gördüğüm bilgiler kadarıyla 8. sınıf olmanız yüksek ihtimal. Size tavsiyem eğer notlar hala verilmediyse derslerde aktif olarak katılım sağlamanız. Yine de fazlaca oyun oynadığınızdan dolayı olmaya dabilirsiniz. Kaçıncı sınıfsınız?

9. 8.sınıfta kalma yok diye biliyorum zaten. Ek olarak lise de bayağı zorlanıyorum 8'e göre.

9. 8.sınıfta kalma yok diye biliyorum zaten. Ek olarak lise de bayağı zorlanıyorum 8'e göre.
Sizin olduğunuz sınıfta canlı dersler sadece sözlü notlarına etki ediyor diye biliyorum. Eğer bir şey değişmediyse. Eğer hala sınav olmayanlardansanız konulara çalışın. Zorlanmamak için çalışmanız gerekiyor. Malesef hiç bir şey yapmadan olmuyor.

Sizin olduğunuz sınıfta canlı dersler sadece sözlü notlarına etki ediyor diye biliyorum. Eğer bir şey değişmediyse. Eğer hala sınav olmayanlardansanız konulara çalışın. Zorlanmamak için çalışmanız gerekiyor. Maalesef hiçbir şey yapmadan olmuyor.

Sınavları olduk sadece 2 tane dersim 30, 39. Gerisi 70-80 arası. Sınavlardan önce her zaman giriyorudum sonra neden bilmiyorum saldım. Zaten şu an verilen performans ödevleri yaptım. Performans ödevlerini hocalara atarken bile " Ya görmesse de düşük puan verirse" diye aklımdan geçiriyorum. Öbür korkumsa canlı derslere girmediğim ara dersleri takip edemedim. Mecburen tonguç'tan falan bakıcağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı