Nasıl hikaye yazılır?

491279

Hectopat
Selam arkadaşlar.
Edebiyat hocası en az 2 sayfa hikaye yazma ödevi verdi.
Hikayeye göre puan verecek pazartesi teslim edeceğiz ama ben nasıl bir hikaye yazacağım bilemiyorum. Hikaye konusu bulamadım, yardımcı olur musunuz?

Selam arkadaşlar.
Hikayeye göre puan verecek pazartesi teslim edeceğiz ama ben nasıl bir hikaye yazacağım bilemiyorum. Hikaye konusu bulamadım, yardımcı olur musunuz?
Bir 3. dünya ülkesinde yaşayan ve kendini teknoloji hakkında geliştirmek isteyen ve büyük projeleri olan bir çocuk hakkında yazabilirsin.

Selam arkadaşlar.

Türkiye'ye kaçak giren 2 suriyelilerin 4.villasını nasıl aldığının macerasını anlat

Bence önce olayı kurgulayın, yani hikayenin konusunun ne olacağına olayın ne olacağına falan karar verip iyi güzel ve sürükleyici bir konu bulun, sonrada yazmaya başlarsınız, şu anda aklıma önerebilecek bir konu gelmedi ama sizin çok iyi konular ve çok iyi hikayeler yazacağınıza eminim :) hobi olarak hikaye yazıyorsanız bence çok iyi, benim hikaye yazma yeteneğim olsaydı bende yazmak isterdim açıkçası :) bu arada tekrardan başarılar dilerim.

Geri
Yukarı