Nasıl hızlı para biriktirilir?

baran_glados

Decapat
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar, ben telefon değiştirmek istiyorum elimde iPhone 5S var. Şimdi sorun şudur iPhone 5S te biliyorsunuz artık eskidi nostolaji ve elimde sadece bu var. Ve uygulama desteği yok denecek kadar az. Ya yemin ederim YouTube bile destek yok eski sürümünü kullanmak zorunda kalıyorum yakında 3 4 aya WhatsApp desteğide gidecek zaten YouTube Google desteği yok şu an iPhone 7 ya da SE 2016 almak istiyorum ama nasıl hızlı para biriktirim bu arada ortaokul öğrencisiyim gene harçlığım 20-30 arası oluyor nasıl hızlı para biriktirebilirim? Acelem yok şu an sadece artık şu lanet telefondan kurtulmak istiyorum. Nasıl hızlı para biriktirebilirim? Önerilerinizi bekliyorum.

Parayı harcamazsan para birikiyor, ama sen çalışmıyorsun, bayağı uzun sürer. Yıllarını alır o parayı biriktirmek, zira ikinci el telefonlar bile 6-7 bin liradan başlıyor.

Bugün iPhone 12 almaya gittim. 13 ile arasında çok fark olmadığını gördüm, iyi bari 13 alayım dedim. Kasadaki görevliyle konuşurken ikisinin de stoğunun hiçbir yerde kalmadığını, aksine birkaç saat sonra 1-2 bin lira arası zam geleceğini söyledi.

Ocakta ise bir zam daha gelecek. Eğer para biriktirerek telefon almaya çalışırsan ömrünün sonuna kadar sürer bu döngü.

Bir şey almak istiyorsan enflasyondan hızlı olacaksın. Bunun için de çalışacaksın, bu kadar basit.

Trendyol'dan 3000 3333 TL yenlenmiş iPhone 7 buldum.

3000 lira da az değil ki senin için, harçlıklarınla 3000 TL'yi nasıl biriktireceksin? Hiçbir şey almaman gerekiyor ki yine de çok uzun sürer.

Merhaba arkadaşlar, ben telefon değiştirmek istiyorum elimde iPhone 5S var. Şimdi sorun şudur iPhone 5S te biliyorsunuz artık eskidi nostolaji ve elimde sadece bu var. Ve uygulama desteği yok denecek kadar az. Ya yemin ederim YouTube bile destek yok eski sürümünü kullanmak zorunda kalıyorum yakında 3 4 aya WhatsApp desteğide gidecek zaten YouTube Google desteği yok şu an iPhone 7 ya da SE 2016 almak istiyorum ama nasıl hızlı para biriktirim bu arada ortaokul öğrencisiyim gene harçlığım 20-30 arası oluyor nasıl hızlı para biriktirebilirim? Acelem yok şu an sadece artık şu lanet telefondan kurtulmak istiyorum. Nasıl hızlı para biriktirebilirim? Önerilerinizi bekliyorum.

Kaç yaşındasın? Ve ailen sana telefon alamaz mı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı