Nasil kilo alabilirim?

üyeadim

Centipat
Daha fazla  
Merhaba yaklaşık 4 haftadır spor yapıyorum. Ortalama 2600 kalori alıyorum her gun, elimden geldiğince antrenmanda kendimi zorluyorum ama fazlasıyla yavaş bir gelişim gösteriyorum. Haftada 4 gün antrenman. Boy 1.80 kilo: 49.
Yardımcı olursaniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kalori hesaplama yapmadıysan kesinlikle yap. Yaptıysan sonuçlar 3 aya gelir zaten, gelişimin kendisini gösterdiği andır. Calisthenics yapıyorsanız gelişim yavaş olur, salonlar başlangıç için daha iyidir ama maddi durumunuz yoksa -ki bu ekonomide normal- evde çalışarak da gelişebilirsiniz. Biraz da genetik dostum. Sabırlı ol gelişirsin. Ben kalori takibi bile yapmadan 6-7 kilo aldım. Devam et!!

Normalde fazladan kaloriyle halledilebilir ancak seninki boyuna göre çok düşük bir kilo. Bence bir diyetisyene görün çünkü bu normal değil. Belki bilmediğin diyabet, parazit gibi gibi hastalıkların vardır.

Yanıtlarınız için hepinize çok teşekkür ederim. Bir sorum olucak genelde kolay yağlanan biriyim bununla ilgili çok sıkıntı çektim ve elimden geldiğince kontrollü kilo almaya çalıştım. Şimdi siz diyorsunuz fazlasıyla yemek ye ancak kilo almaya çalışırken sonra sorun yasarmiyim

Ayrıca evde yapabileceğim bir antrenman programı önerebilirmisiniz

Karbonhidrat ağırlıklı beslenme düzeni oluşturmalısın iyi bir diyetisyene gitmeni öneririm sağlıklı ve kalıcı kilo dengesi için kafana göre olmaz

Bir de tiroid ini ölçtür

Yanıtlarınız için hepinize çok teşekkür ederim. Bir sorum olucak genelde kolay yağlanan biriyim bununla ilgili çok sıkıntı çektim ve elimden geldiğince kontrollü kilo almaya çalıştım. Şimdi siz diyorsunuz fazlasıyla yemek ye ancak kilo almaya çalışırken sonra sorun yasarmiyim

PPL yapabilirsin. Ayrıca illa ağırlık çalışacaksan calisthenics ile birleştir derim, ben sadece calisthenics yapıyorum. Bulk dönemine girmeden de inanılmaz estetik vücut yapabilirsin, önemli olan kas kilosunu arttırmak. Ama kilo alman şart göründüğü kadarıyla. Ben diyorum ki lean bulk yap. Spor yaparsanda kolay yağlanmazsın diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı