Nasıl kilo verebilirim?

Soru başlıkta yazıyor. Nasıl kilo verebilirim?
Öncelikle kilo almana etki eden faktörleri öğren. Kilo vermek için bolca egzersiz ve beslenme gereklidir. Koşu yapmasan bile belirli bir tempoda yürüyüş yapabilirsin, bol hareket kalori yakımına etki edecektir.
Beslenme olarak kendini aç bırakmana gerek yok, sadece kalori takibi yap ve düzenli beslenmeye dikkat et. Özellikle akşam 7'den sonra yemek yemeyi tavsiye etmiyorum.
Ben geçen yıl 116 kilodan yaklaşık 85 kiloya kadar bu şekilde düştüm. Bunu yapmam 3 ay sürdü.

Şeker, hamur işi, hazır gıdaları kes, bol spor yap ağırlık, yürüyüş, koşu tarzı hızlıca kilo verirsin. Genel bir tavsiye istersen kilo başına 1 gram yağ, 1 gram protein al günlük. Karbonhidrat da tamamı patates, pirinç, bulgur gibi yararli karbonhidratlar olmak üzere 100 gr civari al. Tabi yapman gereken ilk ve en önemli adım dahiliye doktoruna gidip detayli tahlil yaptırip herhangi bir sağlık probleminin olmadığını teyit etnek olmalı.

Eğer abur cubur bağımlısı biriysen kendini 21 gün boyunca şartlandır. Ben yaptım ve 2. haftada 5 kilo verdiğimi gördüm tabii bu bünyeden bünyeye değişir ben çok hızlı kilo alıp çok hızlı veren birisiyim ama bu taktik cidden işe yarıyor normalde abur cubur yemeden asla duramazdım, kendimi 21 gün şartladım ve şu an canım hiç abur cubur istemiyor.

Intermittent fasting yap. Bol su iç. Sadece yürüyüş bile olsa bir şekilde her gün egzersiz yap. Bir de yediklerine içtiklerine dikkat et, fast food'dan uzak dur. Ben bu şekilde hiç kasmadan 2 yıl içinde 15 kilo verdim.

Tabii tiroid hormon eksikliği gibi bir sorun varsa ne yaparsan yap kilo veremezsin. En başta değerlerine bir baktırman iyi olur.

Geri
Yukarı