Nasıl kodlama öğrenirim?

Dostum, öncelikle kolaydan başlamalısın. Bu işin kolayı da AppGameKit. Zamanında bedava olmuştu platform ama alamadıysan 20TL'ye şu an alabilirsin. Bu uygulamayı yapan herif basit ve sade bir kodlama geliştirmiş. Böylece kolay bir şekilde kodlama öğrenebilirsin. Ben de AppGameKit ile başlamıştım. Şimdi ise daha iyi yerlerdeyim.
Bu uygulamanın 2 tane rehber videosu var. Biri yapımcının yaptığı, biri de Türkçe rehber videosu. Türkçe olan tam değil (30 videonun 4 videosu) ve amatörce. Çünkü yapan kişi profesyonel değil.
Türkçe rehber: https://www.youtube.com/playlist?list=PLkuN76XWE8fPgh8ZyFLo8EvorqNNyCcUQ
Orijinal: https://www.youtube.com/playlist?list=PLlLxfPB9MrBtN8vFOZIUhotV9cs3VCV5Z

Şahsen ben ingilizceyi yurt dışına çıkmak istediğimden dolayı öğreniyorum. Ana dili İngilizce olarak belirledikleri için her alanda karşımıza problem olarak çıkıyor ne yazık ki. Sizin adınıza üzüldüm, yazınızı okuduktan sonra hazırlıksız yakalandığınızı hissettim. Problemsiz yaşamak gibi bir şansımız yok doğrusu.

Yok hepimiz geçtik. Çok zor sorular değildi. Zaten uçak öğrenirken tüm terimler de İngilizce olduğundan sıkıntı olmadı. Yurt dışı fikri çok güzel sakın bırakma bende düşünüyorum.

Yok hepimiz geçtik. Çok zor sorular değildi. Zaten uçak öğrenirken tüm terimler de İngilizce olduğundan sıkıntı olmadı. Yurt dışı fikri çok güzel sakın bırakma bende düşünüyorum.
Hocam burada köle muamelesi görüyoruz. 12 saat çalışıp asgari ücret almak... Yapacağım bir şey değil doğrusu. Ağır bir cümle olacak ama kimse kusura bakmasın, aklı olan burada işçi olmaz, ne bileyim başka bir ülkeye kaçar. Örnek var zaten ortada, ilk başta elbette sıkıntısı olur ama sıkıntı olmadan güzellik de olmuyor zaten. Her şeyin bedeli var. Yurt dışı düşünüyorsanız bence şimdiden çalışmalara başlayın, kendinizi burada heba etmeyin.

Abi'lerim Abla'larım ingilizceyi okul sayesinde öğreniyorum yani geliştirmem gerekecek ha bir de Japonca öğrenmeye çalışmalıyım.
4 Dil konuşan birisi olarak sana tavsiye İngilizceni çok iyi seviyeye getirmeden başka dil öğrenmeye başlama. Mümkünse Japoncaya hiç başlama. Ben 5-6 yıldır öğreniyorum hala en kötü konuştuğum dil Japonca. Kanji öğrenmesi yıllar sürebiliyor...

Abi'lerim Abla'larım ingilizceyi okul sayesinde öğreniyorum yani geliştirmem gerekecek ha bir de Japonca öğrenmeye çalışmalıyım.
Hangi okuldan bahsettiğini bilmiyorum ama devlet okulundaki sistem ile öğrenebileceğini düşünmüyorum, en azından tam verim alamassın. Ekstradan çaba harcamalısın.

Okulda pek İngilizce öğrendiğimi söyleyemem.

Hocam burada köle muamelesi görüyoruz. 12 saat çalışıp asgari ücret almak... Yapacağım bir şey değil doğrusu. Ağır bir cümle olacak ama kimse kusura bakmasın, aklı olan burada işçi olmaz, ne bileyim başka bir ülkeye kaçar. Örnek var zaten ortada, ilk başta elbette sıkıntısı olur ama sıkıntı olmadan güzellik de olmuyor zaten. Her şeyin bedeli var. Yurt dışı düşünüyorsanız bence şimdiden çalışmalara başlayın, kendinizi burada heba etmeyin.

Tamamen katılıyorum burada bu mesleği yapıp alacağım maaş 4.5 5 bin TL. Avrupa ülkelerinde 37 bin birimlerden başlıyor.

Geri
Yukarı