Nasıl kredi çekilir?

Bir banka olumsuz yanıt verdiyse diğerlerine de otomatik yansır ve aynı cevabı alırsınız. Ama tersi bir durum olursa, yani birinden olumlu teklif alırsanız, diğerleri de akbaba gibi, tepenize üşüşüp zorla vermeye çalışıyorlar.

Ama bir işe girip çalışmaya başlarsanız, asgari maaş nedeniyle size kredi kartı çıkar ve dolaysıyla peşinden kredi çekme limitiniz çılır.

Anladım o zaman kredi çekmem imkansız. Çünkü bir kredi kartına bile sahip değilim.

Teşekkür ederim.
Benden sana bir tavsiye bulaşma hiç. Yani ailende, çevrende ne bilim 1.000 TL borç isteyebileceğin birileri vardır mutlaka diye düşünüyorum da sen de haklısın aslında. Dosya masrafıydı,sigortaydı falan masrafları çekerim, yine de kimseden para istemem :)

Benden sana bir tavsiye bulaşma hiç. Yani ailende, çevrende ne bilim 1.000 TL borç isteyebileceğin birileri vardır mutlaka diye düşünüyorum da sen de haklısın aslında. Dosya masrafıydı,sigortaydı falan masrafları çekerim, yine de kimseden para istemem :)
Teşekkür ederim güzel tavsiyeniz için. Ben de bulaşmak istemezdim ama işte :D Tr sunucusu zorluyor biraz. :)

Teşekkür ederim güzel tavsiyeniz için. Ben de bulaşmak istemezdim ama işte :D Tr sunucusu zorluyor biraz. :)
Daha önce kredi kartı,avans hesap ve kredi kullanmamış birisi, bankalar için kapalı kutudur. Yani sürprizdir. Çok sağlam da olabilir, batık da olabilir.
KKB puanı, yani bankada puan oluşması için birkaç ay ürün kullanımı yapıp, ödeme gününde düzenli ödeme yapman lazım.

Daha önce kredi kartı,avans hesap ve kredi kullanmamış birisi, bankalar için kapalı kutudur. Yani sürprizdir. Çok sağlam da olabilir, batık da olabilir.
KKB puanı, yani bankada puan oluşması için birkaç ay ürün kullanımı yapıp, ödeme gününde düzenli ödeme yapman lazım.
Normal bir banka kartıyla yani vadesiz hesapla, alışveriş vs. yapsam, KKB puanım iyi yönde etkilenir mi? Yoksa bir kredi kartı alıp, onun üzerinden mi alışveriş yapmam gerek?

@Ahmet Melih ALEMDAR en ideal borç alma yöntemi bankalar şuan. Çünkü babanız bile artık size Dolar ya da Altın üzerinden borç verebiliyor.
TL'nin her geçen gün değer kaybına uğraması, bankada kredi borcu olan için özücü bir avantaş ancak Dolar, Altın vb. borcu olan için vahim bir durum.

Normal bir banka kartıyla yani vadesiz hesapla, alışveriş vs. yapsam, KKB puanım iyi yönde etkilenir mi? Yoksa bir kredi kartı alıp, onun üzerinden mi alışveriş yapmam gerek?
Hayır, kredi kartı, ek hesap, yada kredi.
işe girsen, bankaya kredi çekmeye gitsen bile 3-4 ay kredi vermezler.

Geri
Yukarı