Nasıl mutlu oluyorsunuz?

Davranma. Kötülük yapana iyilikle cevap verirsen üzülürsün. Sen ona iyilik yapıyorsun o sana kötülük yapıyor insana daha çok koyan bir şey yok. Böyle insanları hayatından çıkar. O değilse başkasıyla takıl onun ortamına gir oradan arkadaş bul böyle böyle çevren genişliyor zaten.

Ve sadece kaliteli insanlar.

Davranma. Kötülük yapana iyilikle cevap verirsen üzülürsün. Sen ona iyilik yapıyorsun o sana kötülük yapıyor insana daha çok koyan bir şey yok. Böyle insanları hayatından çıkar. O değilse başkasıyla takıl onun ortamına gir oradan arkadaş bul böyle böyle çevren genişliyor zaten.

Hep kötülük yapıyor diyemem çok iyiliğini de gördüm ama çok değişti okul ve staj bitince onu neredeyse hiç böyle görmedim diyebilirim.

Yalnız ben iyi olduğum insanlardan bile bir darbe bekliyorum. Yani kolay kolay üzüleceğimi zannetmiyorum. Acaba öyle mi olacak 🤔

Ben insanlara bu kadar ince davranırken onların bana düşüncesiz ve kalın kafalıca davranmaları beni çileden çıkartıyor. Ben onların iyiliğini düşünürken gördüğüm muamele zirvede olmak istediğini söyleyen bir egoist ayrıca bana söylediklerinden anladığım kadarıyla başkalarının acılarından zevk alıyor.
Aynı bende öyleyim. Yakınımda ki insanları hiç incitmeden sakince özenle seçiyorum. Arkadaş ortamında argo bile kullanmıyorum, buna rağmen çevremde ki çoğu arkadaşım mankafa gibi bir tane yazılıdan ortalama üstü puan alınca acayip egolara giriyorlar.
Katıldığım önerme.

Yaşınız tam da bunun zamanı aslına bakarsanız. Herkes bu dönemden geçiyor.

Etrafınızdaki insanları seçebilecek durumdasınız şu anda. Tek taraflı dinledim ama: Madem böyle şeyler yapıyor bozun aranızı. Size faydası olmayan, sizin üzerinizden bir şeyler kazanmaya çalışıp sizi depresyona iten biriyle neden hala arkadaşlık istiyorsunuz?

İnsan ilişkileri kalıcı değildir. Gidip başka biriyle arkadaş olmayı deneyebilirsiniz.

Benim dediğimin iyiliğe kötülükle karşılık vermekle bir alakası olmadığını da umarım vurgulayabilmişimdir. Böyle bir şey değil.

Tek taraflı dinlediniz evet o olsaydı ona hak verirdiniz ne yapıp edip haklı çıkıyor çünkü. Arkadaşıma halen değer veriyorum (sanırım)

ne yapıp edip haklı çıkıyor çünkü.
Yani?
Etrafa sizin "Ben iyiyim, o kötü. Bakın bunların hepsi söylenti" diye inandırma amacınız var mı? Olması gerekiyor mu? Bir düşünün. Eğer yoksa niye takıyorsunuz söylediklerini bu kadar?

Daha önce de söylediğim gibi. Arkadaşınızla konuştuktan sonra hâlâ sorunu çözemiyorsanız gidip başka biriyle arkadaş olmayı deneyebilirsiniz.

Geri
Yukarı