Nasıl mutlu oluyorsunuz?

Bazen mutlu olmak için bir şey yapmana gerek yok. Kendini mutlu etmeye çalıştıkça aslında bazı gerçekleri fark ediyorsun. Bence kendini hayatın akışına bırak. Meşgul olacak uğraşlar bul. Bırak mutluluk seni bulsun. Ve her zaman mutlu olmayı da beklememek lazım. Sürekli mutlu olsaydık bunun bir anlamı olmazdı.

Yani?
Etrafa sizin "ben iyiyim, o kötü. Bakın bunların hepsi söylenti" diye inandırma amacınız var mı? Olması gerekiyor mu? Bir düşünün. Eğer yoksa niye takıyorsunuz söylediklerini bu kadar?

Daha önce de söylediğim gibi. Arkadaşınızla konuştuktan sonra hâlâ sorunu çözemiyorsanız gidip başka biriyle arkadaş olmayı deneyebilirsiniz.

Hocam ben arkadaşımla birkaç kere konuştum ama şunu anladım. O düzelmez hocam benim anladığım bu yani muhtemelen beni yanında soytarısı gibi falan görüyor.

İşte sorun da burada borsa gibiler ne kadar yatırım yaparsan o kadar yükseliyorlar.
İşte sorun da burada borsa gibiler ne kadar yatırım yaparsan o kadar yükseliyorlar.
Sevdiğim kız bir konuda üzüldüğü zaman konu kapanı veriyor. Ben üzüldüğümde ona söyleyemiyorum. Beni sevdiğini söylüyor ama ona karşı hislerimi dile getirdiğimde kötü hissettiğini söylüyor. Zor bir yapısı var. Sonrada o gün içinde soğuk oluyoruz ve ben kendimi geceye bırakıyorum.

Bazen mutlu olmak için bir şey yapmana gerek yok. Kendini mutlu etmeye çalıştıkça aslında bazı gerçekleri fark ediyorsun. Bence kendini hayatın akışına bırak. Meşgul olacak uğraşlar bul. Bırak mutluluk seni bulsun. Ve her zaman mutlu olmayı da beklememek lazım. Sürekli mutlu olsaydık bunun bir anlamı olmazdı.

Sorun mutlu kalamamam değil. Hiçbir zaman mutlu olamaycağımı düşünmek. Olamaycağım hayatım boyunca neredeyse hiçbir şey yolunda gitmedi desem yeridir :(

Ben 21 yaşındayım. Bir yerden sonra öyle bir hale geliyorsun ki hayatın zorlukları seni daha da hayata bağlıyor. Her zorlukta tahammül seviyen artıyor. Depresyona girecek halin bile kalmıyor. Bu eşik 20-25 yaş arası değişebilir.

Geri
Yukarı