Nasıl öz güvenli olunur?

KURAL BİLMEYEN

Picopat
Yer
Ottawa
Selamünaleyküm arkadaşlar. Bende ciddi bir öz güven eksikliği var. İnsanlarla rahat rahat konuşamıyorum, hele kızlarla hiç konuşamıyorum. Terliyorum ve yanlış bir şey söylemekten korkuyorum. Soru sormadıkları sürece sohbeti ilk ben başlatmıyorum ve uzun uzun söhbet edemiyorum ve dudağım titremeye başlıyor. Ne olur yardımcı olun tavsiyeler vermenizi bekliyorum.

Selamünaleyküm arkadaşlar. Bende ciddi bir öz güven eksikliği var. İnsanlarla rahat rahat konuşamıyorum, hele kızlarla hiç konuşamıyorum. Terliyorum ve yanlış bir şey söylemekten korkuyorum. Soru sormadıkları sürece sohbeti ilk ben başlatmıyorum ve uzun uzun söhbet edemiyorum ve dudağım titremeye başlıyor. Ne olur yardımcı olun tavsiyeler vermenizi bekliyorum.

Hocam şimdi deneyin sadece eğer olmazsa herhangi bir psikologla görüşebilirsiniz. Veya arkadaşınız varsa ve özgüvenliyse ondan belki biraz öz güven alabilirsiniz ilk olarak yakınlarınızla normal konuşun sonra kızlara geçin kızlarla konuşmayı sonraya yani ilk bir insanlarla konuşun (erkek) sonra direk kızlarla konuşabilirsiniz ama isterseniz bir arkadaşınızla dediğim gibi bir yere gidin sizi tutsun yani size öz güven versin ama insanlar size bir şey yapmaz korkmayın.

Sahne ve diksiyon eğitimi alın. Farkı göreceksiniz.

Korkularının üstüne giderek dostum neyden korkuyorsan ilk fırsatta onu yapacaksın ve o kadarda korkulacak birşey olmadığını göreceksin korktuğun sürece korkak olarak kalırsın ne zaman kırarsan birşeyler değişir. Ve birde kendini sevdiğin şeylerde kanıtlayarak kendini gerçekleştirerek ve güzel para kazanarak özgüven sahibi olursun.

Yeni konular

Geri
Yukarı