Millet öz güvenli olmayı nasıl başarıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çoğu kişi çoğu konuda sıkıntı yaşamıyor, elini çarpsan öz güvenlisine denk geliyor. Millet çoğu şeyi çekinmeden nasıl yapabiliyor?

Açıkça söylemek gerekirse öz güvenli kişilere de genelde uyuz oluyorum.

Bir de özgüvenli olmamak bir sorun mudur?
Böyle konular açmazsanız özgüvenli olmakta bir adım atabilirsiniz 😉

Bana göre şans işi değil. Öz güvensiz insan, öz güvenli insan karşısında ezilip, büzülmek zorunda değil. Bunu değiştirmek insanın kendi elinde. Nereye kadar gidebilirsin öz güvensiz bir şekilde? Mutlaka adım atman, olayların içinde bizzat olman gereken anlar olacak. Uzaktan ya ben yapamam edemem mi diyeceksin, yoksa o anların ana kahramanı mı olmak isteyeceksin? Bunu seçmek kişiye bağlı.
İyi de öyle seçme durumun pek yok ki, illaki özgüven kıracak bir olaya denk geliyorsun. Hadi özgüvenli olalım diyelim, ne yapacağız da özgüvenli olacağız?

Komik olan, veya benim gibi iddialı olmayan kişilere uyuz olmam. İddialı kişileri her zaman tehdit olarak görürüm.
Kendin iddialı olamadığın için o insanları tehdit olarak görüyorsun çünkü iddialarını gerçekleştirmeyi bırak iddialı olmaya bile üşeniyorsun.

Tipik bir çekememezlik sendromu.
Çekememezlikle sınırlı değil. Tamam keyfi bir şekilde uyuz olduğum oluyor ama sonuçta o kişi bir şekilde tehdit oluşturuyor.
Böyle konular açmazsanız özgüvenli olmakta bir adım atabilirsiniz 😉
Önceden böyle konular açmıyordum yine özgüvensizdim. Demek ki açmasam da bir şey değişmeyecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı