Nasıl oyun yapımcısı olunur?

Hakan_goleli

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar, 13 yaşındayım. Oyun yapmayı öğrenmek istiyorum. Yavaş da olsa bana yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
DS ve algoritmaları öğren, bir programlama dili seç, onda uzman ol ve Unity ve ya öbür bir oyun motoru ile oyunlarını geliştirmeye başla, sonra istediğin platorm da yayına, istersen HTML, CSS, JS ve Bootstrap öğrenerek oyunun için websitesini de yapabilirsin, oyun yapmak için diller C#, C ve C++'dır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hem eğlenip hem de biraz fikir sahibi olmak için at0m u takip edebilirsin.
Çok iyi öneri, at0m'u gerçekten seviyorum, bu video arkadaş için iyi bir başlangıç olabilir.
Yazılım dilleri öğrenmen gerekiyor ama o yaşta sana ağır gelebilir.
JavaScript karışıktır, yeni başlayanlara Python öneririm kolay ve işlevli bir yazılım dili.
Bence o yaşta ağır gelmez, bunu 13 yaşında profesyonel websiteleri yapabilen biri olarak söylüyorum.

Çok iyi öneri, at0m'u gerçekten seviyorum, bu video arkadaş için iyi bir başlangıç olabilir.

Bence o yaşta ağır gelmez, bunu 13 yaşında profesyonel websiteleri yapabilen biri olarak söylüyorum.
at0m'u ben de seviyorum ama o biraz daha işin eğlence tarafında. at0m izleyerek fikir sahibi olunabilir sadece.

Merhabalar, 13 yaşındayım. Oyun yapmayı öğrenmek istiyorum. Yavaş da olsa bana yardımcı olur musunuz?
Oyun yapımcılığını meslek olarak seçmek istiyorsan şu videoyu bırakıyorum.
Ayrıca burayı takip et.

Oyun yapmak için oyun motoru kullanmalısın (aslında oyun motoru olmadan da yapılır ama ne kadar kaliteli olacağı tartışılır).
Oyun motoru olarak ise önerebileceğim Unity, Godot, Unreal, CryEngine var. Benim tavsiyem Unity veya Godot ile başlaman olacaktır.
Ayrıca oyun motorlarını kullanabilmek için yazılım bilgisi de gerekiyor. O yüzden kimi yazılım dillerini öğrenmelisin. Burada C#, C++, python, javascript gibi çeşitli diller var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı