Nasıl para biriktirilebilir?

Steve Rogers

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
.
Klavye, mouse, kulaklık ihtiyacım var. Şu anda Steam'de 140, kartta da 110 lira birikmiş durumda. Nasıl daha çok biriktirebilirim? 900 lira falan biriktirmem lazım. Bu gidişle 2-3 sene sürecek gibi duruyor.

Çalışmıyorsan ve sadece harçlık alıyorsan, harçlığınla aldığın şeyleri almaman gerekiyor :D Başka bir yöntem yok. Tutumlu olmak lazım. Bir şeyi almadan önce 10 kere düşün "bu benim gerçekten ihtiyacım mı?" diye, ondan sonra cevabını ver ve ona göre al.

Az yiyerek derken? Zaten elime geçen her parayı karta atıyorum ve harcamıyorum? Dalga geçmen için konu dışına davet ediyorum seni.
Dalga geçmiyorum. Eğer az harcarsan birikir. En büyük taktik budur. Yada çalışacaksın. Başka taktiği yok. Para kazanmak kolay değil.

Çalışmıyorsan ve sadece harçlık alıyorsan, harçlığınla aldığın şeyleri almaman gerekiyor :D Başka bir yöntem yok. Tutumlu olmak lazım. Bir şeyi almadan önce 10 kere düşün "bu benim gerçekten ihtiyacım mı?" diye, ondan sonra cevabını ver ve ona göre al.
Düzenli olarak harçlık almıyorum. Zaten elime geçen her parayı karta atıp harcamıoyurm.

Klavye, mouse, kulaklık ihtiyacım var. Şu anda Steam'de 140, kartta da 110 lira birikmiş durumda. Nasıl daha çok biriktirebilirim? 900 lira falan biriktirmem lazım. Bu gidişle 2-3 sene sürecek gibi duruyor.

Al-yap-sat yeteneğin ve imkanın varsa tavsiye ederim.

Geri
Yukarı