Nasıl para kazanılır?

Xanax99

Centipat
Arkadaşlar 15 yaşındayım. Bu zamana kadar hiç sınıfta kalmadım fakat bu sene bir ilk olacak gibi duruyor. Aileme MESEM'E gitmek istediğimi belirtsem de Anadolu lisesinde okumamı istiyorlar. Bende bazı istediğim şeyler için para biriktiriyorum. Haftada kenara 100-150₺ gibi meblağlar atıyorum. Borsaya ve kriptoya girişmiyorum çünkü çok fazla bilgim yok. Bana bir yol gösterir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 15 yaşındayım. Bu zamana kadar hiç sınıfta kalmadım fakat bu sene bir ilk olacak gibi duruyor. Aileme MESEM'E gitmek istediğimi belirtsem de Anadolu lisesinde okumamı istiyorlar. Bende bazı istediğim şeyler için para biriktiriyorum. Haftada kenara 100-150₺ gibi meblağlar atıyorum. Borsaya ve kriptoya girişmiyorum çünkü çok fazla bilgim yok. Bana bir yol gösterir misiniz?
Hafta sonları part time çalış

Şu an meslek öğrenenler okuyanlardan daha fazla kazanıyor. Eğitim kalitesi düşük olan bir ülkedeyiz kendini geliştirmeyle alakalı. Para derdi olmayan adam keşke okusaydım der. Okuyan ama derdi para olanda keşke okumasaydım der.

Sana okuma diyenlere bakma üniversite okumazsan aç kalırsın. Ne yurt dışına çıkabilirsin ne de başka bir şey yapabilirsin.

Borsaya öyle YouTube'dan 1 2 video izleyerek girecekse hiç girmesin.

Hahah hayır tabii ki de o şekilde girmesini kast etmedim. Borsa oynayan tanıdığı vardır onlardan da fikir almasını kastettim.

Arkadaşlar 15 yaşındayım. Bu zamana kadar hiç sınıfta kalmadım fakat bu sene bir ilk olacak gibi duruyor. Aileme MESEM'e gitmek istediğimi belirtsem de Anadolu lisesinde okumamı istiyorlar. Bende bazı istediğim şeyler için para biriktiriyorum. Haftada kenara 100-150₺ gibi meblağlar atıyorum. Borsaya ve kriptoya girişmiyorum çünkü çok fazla bilgim yok. Bana bir yol gösterir misiniz?

Sanayide tanıdığınız var mı? Yanında çalış hafta sonları. İşi kavrayınca istersen çıkar başka yerde çalışırsın. Hem o zaman okumak mı okumamak mı istediğini daha iyi anlarsın.

Hahah hayır tabii ki de o şekilde girmesini kast etmedim. Borsa oynayan tanıdığı vardır onlardan da fikir almasını kastettim.

At yarışı mı bu dostum oynayacaksın? Yatırım yapılır borsada.

Sana okuma diyenlere bakma üniversite okumazsan aç kalırsın. Ne yurt dışına çıkabilirsin ne de başka bir şey yapabilirsin.

Okuyunca çıkabilecek mi niye böyle emin konuşuyorsun? Memleket 2 yıllık mezunlarıyla doldu. Askerden kaçmaya çalışan dolu. Ayrıca ne demek ne yapabilir lise terk patronum vardı. Adam ustasının kızı ile evlenmiş 1 lastikçi ve Fiat baktığı dükkan 1 Bosch yedek parça servisi vardı. Canı sıkılınca karşıdaki Ford bayisinden sıfır araba alıyordu. Şehrin en iyi sitesinde oturuyordu kızı en iyi özel okula gidiyordu. Bunları okuyarak başaramaz şimdi herkes okuyor. Sıva ustası bile inşaat mühendisinden fazla kazandığı bir devirdeyiz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı